Intymność

Wio koniku czyli na jeźdźca

Wio koniku czyli na jeźdźca

Każdy facet lubi czasem poleniuchować. Taką możliwość dają w łóżku pozycje na jeźdźca. I ten rodzaj seksualnych zabaw można urozmaicać w dowolny sposób. Wszystko jak zwykle zależy od pomysłowości partnerów. Ważne aby na wszelkie „wynalazki" łóżkowe była zgoda obojga partnerów. Tymczasem przedstawiamy prosty opis trzech podstawowych układów jeździeckich. Dzisiaj panie w siodle.

 

Pozycja na jeźdźca - tylna

Pozycja ta, w której mężczyzna leży na wznak, w zasadzie nie jest dla panów męcząca. W pozycji na jeźdźca - tylnej, kobieta siedzi na mężczyźnie i jest do niego skierowana plecami a kolana umieszcza po obu stronach jego tułowia. Pozycja ta jest zalecana kobietom w ciąży oraz otyłym mężczyznom. Jeśli mężczyzna ma skłonności do przedwczesnej ejakulacji pozycja na jeźdźca tylna pozwala na zwolnienie tempa i daje partnerowi większą kontrolę nad narastaniem podniecenia.

W tej pozycji zarówno penetracja jak i drażnienie członka nie są szczególnie silne i dlatego łatwiej jest mężczyźnie kontrolować i opóźnić wytrysk nasienia. Pozycja kobiety umożliwia jej wykonywanie energicznych i bardzo podniecających ruchów bez zbytniego wysiłku i to ona kontroluje przebieg stosunku, kąt oraz głębokość penetracji pochwy przez członka.

W pozycji tej kobieta może oprzeć się o kolana mężczyzny i w ten sposób łatwiej może unosić się i opadać. Pozycja ta, dzięki temu, że penis znajduje się w pochwie pod niespotykanym kątem dostarcza zarówno kobiecie jak i mężczyźnie niesamowitych wrażeń. Wiele kobiet zwiększa doznania kładąc sie jak tylko można najdalej na nogach mężczyzn, przez co drastycznie zwiększa się kąt wejścia prącia do pochwy a przez to jej stymulacja. Jednak dla wielu par jest to zbyt bolesne, dlatego też zarówno mężczyzna jak i kobieta powinni znaleźć takie wzajemne ułożenie, które nie będzie powodowało bólu.

Pozycja ta jedynie w nieznacznym tylko stopniu powoduje bezpośrednie pobudzenie łechtaczki.

Reklama

feromony sa dobre

 

Pozycja na jeźdźca - przednia I

W tej pozycji kobieta siedzi na mężczyźnie przy czym jest do niego skierowana twarzą a kolana umieszcza po obu stronach jego tułowia. Pozycja ta jest również zalecana kobietom w ciąży oraz otyłym mężczyznom. Jeśli mężczyzna ma skłonności do przedwczesnej ejakulacji pozycja na jeźdźca przednia pozwala na zwolnienie tempa i daje partnerowi większą kontrolę nad narastaniem podniecenia. Pozycja ta jest szczególnie podniecająca dla obojga kochanków, którzy widzą siebie nawzajem co dostarcza dodatkowych doznań. Mężczyzna może pieścić piersi łechtaczkę kobiety, a co najważniejsze oboje partnerzy mogą obserwować efekty swych pieszczot widoczne w mimice i wyrazie twarzy.

W celu podniesienia erotycznych wrażeń odbieranych przez partnerów, wystarczy, że kobieta pochyli się lekko do tyłu. Niektóre kobiety lekko pochylają się do przodu lub kładą na mężczyźnie, dzięki czemu mogą całować ukochanego.

W pozycji na jeźdźca, kobieta po umieszczeniu przez mężczyznę prącia w pochwie, kładzie się na nim złączając jednocześnie swoje nogi. Powoduje to zwiększenie nacisku na umieszczony w pochwie członek i zwiększenie przyjemności odczuwanej przez mężczyznę i kobietę. Pozycja to zazwyczaj doprowadza mężczyznę do szybkiego orgazmu.

Kolejnym wariantem pozycji na jeźdźca jest taki, kiedy po umieszczeniu prącia w pochwie kobieta siedzi na mężczyźnie, a ten siada trzymając jednocześnie kobietę co zapobiega wysunięciu się członka z pochwy. Taka pozycja bliskiego kontaktu pomiędzy kobietą i mężczyzną kiedy nie są wykonywane żadne ruchy członkiem, pozwala na wzajemne pocałunki i potęguje wzajemne uczucie między partnerami.

 

Pozycja na jeźdźca - przednia II

Również i w tej pozycji kobieta siedzi na mężczyźnie umieszczając kolana po obu stronach jego tułowia. Natomiast mężczyzna opiera się na wyprostowanych rękach o podłoże.

Pozycja ta silnie stymuluje tylną ścianę pochwy oraz punkt G, dlatego też polecana jest w celu szybkiego osiągnięcia orgazmu przez kobietę.

W pozycjach na jeźdźca większą swobodę ruchów ma oczywiście kobieta, jednak oboje partnerzy powinni skupić swe wysiłki na osiągnięciu wspólnej przyjemności i dążeniu do orgazmu.