Żyć Dobrze

Wspaniałe maszyny Jamesa Maya

Wspaniałe maszyny Jamesa Maya

Ile powinna kosztować podróż na Księżyc w obie strony? Który samochód zasługuje na miano najbardziej nowatorskiego? Czy przed 1950 rokiem istniały nastolatki? A jeśli nie, to kto ich wymyślił? I dlaczego pewne wynalazki - na przykład Zeppelin lub theremin - nie pozostały z nami na dłużej?

 

W książce JAMES MAY I JEGO WSPANIAŁE MASZYNY słynny prezenter programu Top Gear, pasjonat techniki, a zwłaszcza wszelkich nowinek i wynalazków, odpowiada na te i wiele podobnie intrygujących pytań. W niezwykle wciągający oraz zabawny sposób przedstawia zapierające dech w piersiach dzieje symboli zeszłego stulecia: samochodu, komputera, lotów kosmicznych, szpiegostwa elektronicznego i wielu innych.

Ślepe uliczki nieprzemyślanych koncepcji, wojna formatów, wizjonerstwo wynalazców początku wieku, momenty przełomowe odkryć - to wszystko znajdziecie w tej fascynującej i okraszonej sporą dawką humoru książce Jamesa Maya!

„Trudno powiedzieć, który czynnik tak naprawdę stymuluje wynalazczość, ale śmiało można stwierdzić, że XX wiek cieszył się jego wyjątkową obfitością. Ta książka - co otwarcie przyznaję - zawiera mój bardzo osobisty wybór wspaniałych maszyn, wynalazków i odkryć, które oddają charakter najbardziej ekscytującego stulecia w historii cywilizacji ludzkiej".

James May jest pisarzem, dziennikarzem, miłośnikiem nauki i techniki, ale przede wszystkim rozpoznawanym na całym świecie prezenterem (obok Jeremy'ego Clarskona i Richarda Hammonda) programu Top Gear w telewizji BBC2. Prowadzi programy na antenie BBC, ITV, Channel D oraz Sky oraz pisze felietony dla gazety „Daily Telegraph". Wspólnie z producentem BBC, Paulem Dollingiem, stworzył 6-odcinkowy program dokumentalny zatytułowany XX wiek Jamesa Maya, który był inspiracją do powstania książki Wspaniałe maszyny Jamesa Maya.