Moto Sfera

Współpraca z firmą transportową – to się opłaca!

Współpraca z firmą transportową – to się opłaca!

Zakupienie pojazdów do transportu specjalistycznego, zatrudnienie doświadczonych kierowców z uprawnieniami i ekspertów w dziedzinie logistyki to wysokie koszty, na które nie może pozwolić sobie większość firm w branży. Dlatego tak popularnym rozwiązaniem jest obecnie outsourcing usług w branży TSL.

 

Transport, spedycja oraz logistyka wzajemnie się przeplatają i w związku z tym najlepiej zdecydować się na taką firmę, która jest w stanie zapewnić w tej dziedzinie obsługę kompleksową. Dotyczy to zwłaszcza regularnie prowadzonego handlu w ramach kraju oraz za granicą, na przykład dla firm produkujących artykuły spożywcze, które muszą być dostarczane systematycznie do odbiorców.

 

Logistyka to podstawa

Logistyką nazywa się wszelkiego rodzaju czynności dotyczące planowania, realizacji oraz kontroli przepływu ładunków – surowcu, materiałów, gotowych wyrobów z jednego punktu do punktu drugiego. Bez sprawnie zorganizowanej logistyki pojawiają się problemy z ilością zapasów, terminowością realizacji zamówień, bezpieczeństwem towarów, szczególnie tych narażonych na szybkie zepsucie. To w efekcie wyższe koszty dla przedsiębiorstwa, które chce dostarczać towary do celu.

 

Zaplecze transportowe

Drugim ważnym elementem jest zaplecze transportowe – pojazdy powinny być indywidualnie dopasowane do rodzaju przewożonych ładunków. Inne wymagane są wtedy, gdy przedmiotem przewozu jest mięso wymagające szczególnych warunków chłodniczych, a inne wtedy, gdy przewozi się meble lub sprzęty AGD, które wprawdzie nie muszą mieć zapewnionej właściwej temperatury, ale muszą być dobrze zabezpieczone przed uszkodzeniami. W każdym z tych przypadków firma transportowa powinna posiadać odpowiednie zaplecze pojazdów raz naczep.

 

Kluczowa lokalizacja

Sama logistyka oraz właściwe zaplecze to jeszcze nie wszystko. Dodatkowo także pod uwagę należy brać lokalizację bazy firmy, która ma prowadzić prace – tutaj sprawnej obsługi międzynarodowej nie zapewni każda firma transportowa. Warszawa jest najczęściej wybieraną lokalizacją. To tu działają nowoczesne centra logistyczne, na przykład EJKO, które oferują swoim klientom dostęp do kompleksowych usług TSL, w tym również magazynowania powierzonego mienia oraz przeładunku przed wyekspediowaniem ładunków w dalszą trasę. Dotyczy to w szczególności transportu realizowanego na wschód.

 

Indywidualne dopasowanie obsługi

Na koniec warto jeszcze wskazać na indywidualne dopasowanie usług TSL – w przypadku, gdy nie będą one odpowiadały wszystkim wymaganiom klienta, wówczas nie przyniosą oczekiwanych wyników finansowych. Dlatego w przypadku niedopasowania rozwiązań nie zawsze wspierają one kompleksowo zleceniodawcę. Zanim wybierze się dobrego operatora w prezentowanej branży, konieczne jest określenie swoich potrzeb, wskazanie na dostępny budżet, aby w efekcie współpraca układała się pomyślnie dla każdej ze stron.

Zatem dzisiaj większość firm wybiera obsługę outsourcingową w prowadzeniu prac transportowych, logistycznych i spedycyjnych na terenie Polski i zagranicy. To najbardziej opłacalne rozwiązanie, gdy odpowiada indywidualnym potrzebom zleceniodawcy.

 

Więcej o firmie transportowej w Warszawie na stronie www.ejko.com.pl