O zdrowiu

Wszywka dla alkoholika - na czym polega leczenie esperalem we Wrocławiu?

Wszywka dla alkoholika - na czym polega leczenie esperalem we Wrocławiu?

W momencie, gdy sporadyczne spożywanie napojów procentowych na spotkaniach towarzyskich zmienia się w samotne picie, możemy mówić o alkoholizmie. Uzależnienie jest taką samą chorobą jak każda inna i wymaga kompleksowego leczenia. Wszywka alkoholowa we Wrocławiu jest jednym ze sposobów walki z nałogiem. W celu implantacji esperalu należy udać się do prywatnej przychodni, zajmującej się leczeniem uzależnień. Lekarze zaopiekują się zdrowiem pacjenta i pomogą poprawić jakość życia.

 

Czym jest zaszywana alkoholikom wszywka alkoholowa we Wrocławiu?

To bardzo popularna, a jednocześnie dosyć kontrowersyjna metoda leczenia alkoholizmu. Działanie implantowanego leku - Disulfiram nie jest podawany doustnie, polega na wzbudzaniu wstrętu do napojów procentowych poprzez działanie zaszytych tabletek. Połączenie esperalu z płynem etylowym powoduje nieprzyjemne reakcje w organizmie ludzkim.

 

Reakcja wszywki esperal na trunki przypomina zatrucie alkoholowe, co oznacza:

  • ból głowy,
  • kołatanie serca,
  • wymioty,
  • intensywne pocenie się,
  • silne nudności,
  • zaczerwienienie skóry,
  • stany lękowe.

Disulfiram blokuje metabolizm alkoholu w wątrobie osoby uzależnionej, wskutek czego w organizmie gromadzi się aldehyd octowy. To właśnie on staje się źródłem licznych odczuwalnych skutków ubocznych. Warto jednak pamiętać, że sama wszywka esperal nie jest lekarstwem na chorobę alkoholową i nie zlikwiduje chęci picia. Jej skuteczność jest zauważalna dopiero w połączeniu z psychoterapią indywidualną lub terapią rodzinną.

 

Jak wygląda zabieg implantacji esperalu we Wrocławiu?

Na wszywkę w Wrocławiu można zarejestrować się w klinice lub przychodni. Procedura trwa 15-30 minut. Pacjent dostaje znieczulenie, a więc nie odczuwa bólu - zaszycie jest bezbolesne. Lekarz robi nacięcie skóry nad pośladkiem (w miejscu najbardziej dyskretnym na ludzkim ciele), aplikuje tabletki esperalu i zakłada szwy. Alkoholik dostaje receptę na antybiotyk, który może wykupić w aptece. Lek zażywa się doustnie przez parę dni po zabiegu, aby nie doszło do zakażenia rany. O dawce wszywek zawsze decyduje chirurg, biorąc pod uwagę wagę oraz wiek osoby uzależnionej od alkoholu.

 

Jeśli chcesz wiedzieć więcej o zabiegu z użyciem wszywki esperal we Wrocławiu, odwiedź stronę przychodni: https://esperal.wroclaw.pl/

 

Po wizycie pacjent powinien dostosować się do wszystkich zaleceń lekarza. Żeby blizna szybko się zagoiła potrzeba odpowiedniej pielęgnacji oraz higieny. Każda osoba otrzymuje zaświadczenie o przeprowadzonym zabiegu implantacji leku esperal oraz wszelkie instrukcje potwierdzające, czemu lepiej nie przerywać trzeźwości i żyć w abstynencji.

 

Przeciwwskazania do wszycia esperalu

Z zaszycia się nie mogą skorzystać osoby pod wpływem alkoholu. Dla takich pacjentów zalecany jest detoks alkoholowy. Podczas odtrucia można oczyścić organizm z resztek płynu etylowego oraz uzupełnić poziom witamin i mikroelementów. Poza tym zabieg wszycia esperalu nie może odbyć się, jeżeli alkoholik ma uczulenia na lek Disulfiram. Podczas dokładnego wywiadu medycznego w gabinecie lekarskim, chirurg określa stan zdrowia pacjenta oraz ewentualne przeciwwskazania.

 

Inne przeciwwskazania do zabiegu przy użyciu esperalu:

  • niewydolność serca lub niedokrwistość,
  • zawał,
  • nadciśnienie,
  • zapalenie wielonerwowe.

 

Każda osoba, zgłaszająca się na zabieg wszywki alkoholowej powinna poinformować lekarza o wszystkich chorobach przewlekłych oraz współistniejących. To chirurg zadecyduje, czy lek nie spowoduje negatywnych skutków dla zdrowia i życia pacjenta. Esperal wszywany jest tylko osobom świadomym działania wszywki, które wyrażają zgodę na leczenie. Alkoholik ponosi pełną odpowiedzialność za efekty działania leku po spożyciu alkoholu. Disulfiram nie reaguje na inne leki. Tabletki wchłaniają się 8-12 miesięcy, ale po tym czasie zabieg da się przeprowadzić ponownie. W przypadku esperalu we Wrocławiu cena przekracza 700 zł.

Tekst przygotowany przy współpracy z lekarzem Piotrem Kamińskim.