Żyć Dobrze

Wybór zmywarki – męska sprawa!

Wybór zmywarki – męska sprawa!

Chociaż kuchnia często uważana jest za bastion kobiety, to niewątpliwie każdy facet powinien poradzić sobie z wybraniem dobrej zmywarki. Zadanie nie jest trudne, ale wymaga od nas nieco czasu oraz pamiętania o kilku podstawowych kwestiach. Na co zwrócić uwagę?

 

Pojemność i rozmiar

W przypadku zmywarki rozmiar naprawdę ma znaczenie! Wie o tym każdy, kto mieszka w niewielkim mieszkaniu z ciasną kuchnią. Okazuje się jednak, że i w takiej sytuacji nie jesteśmy na przegranej pozycji. Na rynku znajdziemy bowiem wiele zmywarek w niewielkich rozmiarach, na przykład takich kompaktowych, ustawianych bezpośrednio na kuchennym blacie (sprawdźmy najpierw, czy udźwignie on taki ciężar). W międzyczasie nie zapominajmy jednak o swoich potrzebach, z którymi nierozerwalnie wiąże się kwestia pojemności zmywarki. Jeśli mieszkamy w pojedynkę, urządzenie nablatowe będzie idealne. Jeśli jednak żyjemy z rodziną, lepiej będzie wybrać bardziej pojemną od nablatowej, a jednocześnie węższą od standardowej zmywarkę w wersji slim.

 

Przyjazna dla domowego budżetu

Zmywarka trochę kosztuje – na szczęście w wielu przypadkach sklepy umożliwiają nam rozłożenie zakupu na raty, więc nie powinien stanowić on większego problemu, nawet jeśli chwilowo nie cierpimy na nadmiar gotówki. Pamiętajmy, że kupno tego urządzenia to inwestycja, która szybko się zwróci! Rezygnując ze zmywania ręcznego, zyskujemy bowiem nie tylko cenny czas i komfort, ale też szansę na niższe rachunki za wodę i prąd. Pod warunkiem, że wybierzemy odpowiedni model. Zwróćmy więc uwagę na klasę energetyczną konkretnej zmywarki, a także stopień efektywności zmywania, ilość zużywanej podczas jednego cyklu pracy wody czy też efektywność suszenia. Zawsze najlepsze wyniki oznaczone są literą A!

 

Funkcjonalna i cicha

Zdarzyło ci się kiedyś nie móc zasnąć z powodu głośnej pracy pralki? Jeśli jesteś wyjątkowo wrażliwy na takie odgłosy, sprawdź lepiej dokładnie poziom hałasu emitowanego przez wybrany model zmywarki. Większość z nich jest naprawdę cicha, jednak lepiej dmuchać na zimne. Sprawdź również dokładnie ilość i rodzaj dostępnych programów, pozwalających dostosować działanie urządzenia do twoich potrzeb. Ważna jest także jakość dołączonych do zmywarki akcesoriów. Jeśli chcesz uzyskać więcej porad, jak wybrać najlepszą zmywarkę, zajrzyj na stronę ze wskazówkami ekspertów – zmywajwzmywarce.pl.

Pora wyruszyć na poszukiwanie najbardziej ekonomicznej, najbardziej skutecznej i najbardziej komfortowej w obsłudze zmywarki. Powodzenia!