Geny odpowiadają za to jaki masz wzrost, kolor włosów, oczu, kształt twarzy, wielkość nosa, kształt i długość brwi i rzęs oraz wielkość stóp. Masz wpływ chyba jedynie na to czy schudniesz czy utyjesz (i też nie zawsze), oraz czy opalisz skórę. Możesz też przefarbować włosy. Jeżeli chciałbyś zmienić coś innego w swoim wyglądzie fizycznym, potrzebna być może interwencja chirurga. Nie każdy facet jest przystojny, nie każdego natura obdarzyła ładną buźką czy predyspozycjami do szczupłej sylwetki. A na pewno widziałeś pary w których ona była pięknością, a on na pierwszy rzut oka - powiedzmy wprost - nie wyglądał. Pomiń przypadki "jej miłości do jego pieniędzy". To się zdarza.
Pomijając charakter takiego mężczyzny i biorąc pod uwagę tylko wizerunek, w kobiecym słowniku jest ciekawa definicja - seksowny brzydal. Mężczyzna ,który jest raptem ładniejszy od diabła, ale za to seksowny. W takim razie - czy wygląd ma znaczenie, czy nie ma żadnego znaczenia?
A może ważny jest styl? Jest to jedno z tych określeń, które brzmi znajomo i zdaje się nam że wiemy co się za nim kryje, ale jeżeli mielibyśmy stworzyć definicję - nie będzie to łatwe.
Posłużę się analogią, męskim językiem pisaną. Dawne Chiny uważa się za kolebkę sztuk walki. U mistrzów kształcili się uczniowie. Często pobierali nauki u kilku mistrzów. Nabyte umiejętności łączyli, dodawali coś od siebie, przekładali nabytą wiedzę na swoje możliwości fizyczne, a także swój charakter. Kiedy nowy system stawał się i skuteczny i oryginalny - powstawał kolejny styl.
W kwestii wizerunku jest podobnie. Z obserwacji, z wiedzy, o tym jak się ubierać, może powstać Twój osobisty, indywidualny styl. Indywidualny, bo raczej nie chcesz wyglądać jak kolejny facet w garniturze, pracownik biurowy, student, czy chłopak z osiedla. Styl musi być też dopasowany do grupy docelowej do której chcesz dotrzeć.
Jeżeli chcesz być atrakcyjny dla eleganckich kobiet - bądź elegancki, trampki i t-shirt nie zawsze się sprawdzą. Chcesz poznawać kobiety w klubach - wybierzesz styl imprezowy. Chcąc nawiązać wspólny język w kontekście biznesowym, tani garnitur, źle dobrany krawat i sportowy zegarek nie brzmią jak najlepsza metoda.
Warto poświęcić trochę czasu na znalezienie ubioru innego niż noszą wszyscy. Warto też czasem wydać na to trochę więcej, gdyż są to zazwyczaj rzeczy o wyższej jakości, przez co będą służyły dłużej. W sklepach w których ubiera się większość może być taniej, ale ryzykujemy że będziemy wyglądać jak większość. Zniknie element oryginalności. Styl powinien też wskazywać na to że poświęciłeś trochę czasu na tworzenie wizerunku. Pójście na łatwiznę i kupowanie zestawu z manekina z wystawy jest rozpoznawalne.
Nie ma stylu, który by był najlepszy czy najbardziej na czasie, tak samo jak nie ma jednego najlepszego stylu w sprzedaży, ani najlepszego stylu aktorskiego. Każdy styl pomaga odnieść sukces i zdobyć uznanie u innych grup ludzi. Wizerunek powinien być budowany tak, aby dotrzeć do konkretnych odbiorców. Linkin Park raczej nie gra dla biznesmenów w krawatach, a Brian Tracy nie kieruje przemówień do nastolatków.
Podobnie jest z fryzurą. Oprócz tego że do każdej twarzy pasuje inna fryzura, to musi ona być również dopasowana do kontekstu życiowego, oraz do grupy docelowej.
Styl więc, to połączone skuteczne wzorce, ze szczegółami dopasowanymi do Twojego kontekstu życia, oraz do tego do jakiej grupy czy grup chcesz trafić.
Od każdej reguły są wyjątki. Są przypadki, w których mężczyźni ostentacyjnie olewający kwestie wizerunku spotykają się z atrakcyjnymi i zadbanymi kobietami, tylko powstaje pytanie - czy patrząc oczami kobiet, takie przypadki czasem też nie są wyjątkami?
Podsumowując krótko - jeżeli poświęcisz czas na swój wizerunek, zadbasz o fryzurę, o zdrowy wygląd i o niezbędne detale, wtedy możesz być brzydki, niski, nawet możesz mieć brzuszek, a i tak będziesz budził zainteresowanie. Tylko wtedy, wygląd, rozumiany jako wygląd fizyczny, na który masz ograniczony wpływ, może nie mieć większego znaczenia.
Źródło: www.ballsrevolution.pl