Wymiana akumulatora w Warszawie

Wymiana akumulatora w Warszawie

Kiedy pomyśleć o wymianie akumulatora? Co zrobić, gdy akumulator rozładuje się w trakcie jazdy?

Rozładowany akumulator samochodowy to jedna z rzeczy, która potrafi zrujnować nasz dzień. Z jego powodu możemy spóźnić się do pracy lub na ważne spotkanie. W takiej sytuacji może pomóc wymiana akumulatora lub awaryjne uruchamianie pojazdu. Ale czy każdy kierowca wie jak wygląda wymiana akumulatora krok po kroku?

  1. Kiedy nadchodzi czas na wymianę akumulatora?
  2. Jak wymienić akumulator?
  3. Wymiana akumulatora w czasie podróży

 

1. Kiedy nadchodzi czas na wymianę akumulatora?

Zanim zdecydujemy się na nowy akumulator, warto upewnić się, że stara jednostka na pewno dobiegła kresu żywotności. Wskazówką może być fakt, że większość akumulatorów jest sprawnych przez około 3-6 lat, choć znajdą się i takie, które będą działać znacznie dłużej.

Nie ma więc jednoznacznej odpowiedzi dotyczącej tego, kiedy należy dokonać wymiany akumulatora. Ważna jest za to bieżąca analiza, a stan żywotności akumulatora można sprawdzić na przykład multimetrem. Warto wiedzieć także, że większość akumulatorów posiada tak zwane "magiczne oko", czyli wskaźnik, który informuje o jego stanie. Zielony kolor poinformuje nas o tym, że akumulator jest naładowany, czarny, że konieczne jest naładowanie, z kolei biały lub żółty, że akumulator prawdopodobnie należy wymienić.

 

2. Jak wymienić akumulator?

Akumulator można wymienić samodzielnie. W Internecie można znaleźć na ten temat wiele poradników. Ważne jest, aby przed wyjęciem akumulatora wyłączyć wszelkie elementy, które z niego korzystają, na przykład światła oraz wyjąć kluczyki ze stacyjki.

Zachowując kolejność, najpierw odłącz kabel ujemny, a następnie odepnij kabel dodatni i odkręć mocowania akumulatora. Po wyjęciu akumulatora należy wyczyścić klemy oraz miejsce po nim. Montując nowy akumulator, podpinamy najpierw wartość dodatnią, a następnie ujemną.

 

3. Wymiana akumulatora w czasie podróży

Chociaż wymiana akumulatora jest stosunkowo prosta i każdy może to zrobić samodzielnie, wielu kierowców decyduje się na odwiedzenie warsztatu. Takie rozwiązanie może dać nam gwarancję, że proces wymiany zostanie przeprowadzony tak, jak należy, a także pozwoli zaoszczędzić nam czas. Wymiana akumulatora w Warszawie odbywa się bowiem szybko i skutecznie.

Co jednak, jeżeli nasz samochód odmówi posłuszeństwa w czasie jazdy? Często zdarza się, że po zjechaniu na parking lub pobocze nasze auto nie chce odpalić. Chociaż sytuacja wydaje się bez wyjścia, warto pamiętać, że usługi wymiany akumulatora dostępne są także na telefon.

Artykuł zewnętrzny