Moto Sfera

Wynajem miejskich samochodów Skoda

Wynajem miejskich samochodów Skoda

W ostatnich latach, duże miasta mają do zaoferowania wiele ciekawych usług, by usprawnić życie wszystkich mieszkańców. Wielu ludzi wie o tym, że można wypożyczyć rowery, a nie każdy wie, że za niewielką kwotę możliwy jest także wynajem miejskich samochodów.

 

Idea car sharing

Najprościej mówiąc jest to "dzielenie się samochodami", gdzie samochody można wypożyczać na minuty. Do tego, auta czasami zostawia się na wyznaczonej stacji, a czasami można to zrobić w dowolnym, wybranym przez siebie miejscu. Najlepiej wypożyczyć jest sprawny, dobrze znany samochód, który będzie niezawodny. Jeśli chodzi o miejskie samochody Skoda wydaje się być jednym z najbardziej odpowiednich. Kiedy już wybierze się model auta należy zapoznać się z ideą działania przedsięwzięcia. Wypożyczalnia typu car sharing to innowacyjna, samoobsługowa wypożyczalnia samochodów. Przypomina to jazdę taksówką - którą samemu się prowadzi, i która może zostać z kierowcą na kilka godzin, pomagając dotrzeć w kilka miejsc. Pomysł opiera się na tym, że auta wypożycza się dzięki aplikacji. Subskrybenci mogą skorzystać ze Skoda Omni car sharing, kiedy w mieście znajdzie się wolne auto. Będą rozliczani tylko i wyłącznie za czas użytkowania samochodu.

 

Wynajem miejskich samochodów - jak to się robi

Aby wynająć miejskie samochody skoda wystarczy posiadać: telefon z dostępem do Internetu (a w nim zainstalowaną aplikację mobilną firmy/osoby wypożyczającej auta), oraz oczywiście - ważne prawo jazdy. Czasami prawo do prowadzenia auta trzeba posiadać dłużej niż jeden rok kalendarzowy. Aby skorzystać z car sharing należy zarejestrować się w aplikacji, gdzie podaje się swoje dane. Później następuje weryfikacja danego użytkownika: najczęściej na podstawie aktualnego prawa jazdy. Po zweryfikowaniu uprawnień posiada się już dostęp do samochodów znajdujących się na przestrzeni całego miasta. Jeśli chodzi o Skoda Omni car sharing, najczęściej wygląda to tak, że telefon przykłada się do znajdującego się przy aucie sensora lub też wpisuje się uzyskany kod (klawiatura znajduje się przy klamce). Kluczyki znajdują się wewnątrz auta. Jak dowiedzieć się gdzie znajduje się wolny w tym momencie pojazd? Oczywiście dzięki aplikacji lub stronie internetowej. Po odbytej jeździe, samochód miejski zamyka się dzięki aplikacji, a ona nalicza opłatę i automatycznie pobiera opłatę. Rachunek obejmuje długość trasy oraz spędzony w samochodzie czas. Ceny ustalane są tak, by zachęcić sporadycznie korzystające z aut osoby do wypożyczania (zamiast kupowania własnego). Dzięki car sharing można cieszyć się komfortową jazdą, bez żadnych zobowiązań i kaucji.

 

Zalety wynajmu samochodów miejskich Skoda

Dla osób mieszkających lub pracujących w miastach, wypożyczenie samochodu na określony czas wiąże się z wieloma korzyściami. Można do nich zaliczyć między innymi:
- to opłacalna alternatywa w porównaniu do opłat za własne, rzadko używane auto
- to tańszy przejazd niż ten odbywany taksówką
- formalności ograniczone są do minimum: wszystko odbywa się online
- można wypożyczyć samochód na konkretną okazję, np. na ślub.
Te, i jeszcze więcej zalet sprawiają, że car sharing staje się obecnie ciekawą i wartą wykorzystywania formą przejazdu po mieście.

Artykuł zewnętrzny