Moto Sfera

Wynajętym samochodem po mieście

Wynajętym samochodem po mieście

Zdarza się, że konieczne bywa wypożyczenie samochodu. Czasami odwiedzamy wypożyczalnie, ponieważ zepsuło się auto prywatne, innym razem jesteśmy na wakacjach i potrzebny jest samochód do podróżowania po okolicy, a jeszcze kiedy indziej wypożyczony pojazd ułatwia podróż służbową. Jednakże niezależnie od powodu wypożyczenia samochodu, warto wiedzieć kilka rzeczy, które pozwolą szybko, wygodnie i tanio wynająć pojazd.

 

Rezerwacja samochodu

Jeśli wypożyczenie samochodu jest planowane z wyprzedzeniem warto najpierw dokładnie zapoznać się z ofertami wypożyczalni znajdujących się na terenie wybranego miasta. Najlepiej do tego celu wykorzystać wyszukiwarkę internetową. Wystarczy wpisać w okno wyszukiwarki np. wynajem samochodów Kraków i ukaże się długa lista stron firmowych wypożyczalni samochodów oraz specjalistycznych serwisów umożliwiających poznanie i porównanie ofert wynajmu. Korzystając z dostępnych w sieci witryn firmowych i stron pośredniczących można zarezerwować samochód. Wykorzystując do rezerwacji internet można przy okazji nieco zaoszczędzić, ponieważ wiele wypożyczalni za wcześniejsze zgłoszenie zapotrzebowania na auto udziela rabatów.

 

Karta kredytowa/debetowa

Kolejną rzeczą, którą warto wiedzieć wynajmując samochód w mieście jest to, że coraz więcej wypożyczalni nie honoruje zapłaty gotówką. Do tego, aby wynająć samochód należy mieć kartę kredytową albo kartę debetową. System komputerowy wypożyczalni nakłada blokadę na pieniądze znajdujące się na koncie klienta w wysokości wymaganej do opłacenia kaucji oraz przewidywanych kosztów. Po zwrocie pojazdu blokada zostaje zdjęta.

 

Parking przy lotnisku

Decydując się na wynajęcie pojazdu warto wybrać wypożyczalnie znajdujące się w centrum lub na obrzeżach miasta, natomiast o ile to tylko możliwe unikać tych w okolicy lotnisk, ponieważ do ceny wynajmu w tych ostatnich dodawana jest tzw. opłata lotniskowa co znacznie podnosi koszty.

 

Jeden dzień czy może tydzień

Podczas wyboru wypożyczalni, z której usług chcemy korzystać należy dokładnie określić czas na jaki będziemy wypożyczać samochód. Warto zauważyć, że cena za 1 dzień wynajmu pojazdu podana w ofercie nie zawsze zgadza się z prawdą. Często wypożyczalnie podają cenę za dzień wynajmu, która wyliczona jest jako cena cząstkowa dłuższego najmu np. tygodniowego. Niestety cena ta nie jest równoznaczna z kosztem wypożyczenia samochodu tylko na jeden dzień. Stąd też należy bardzo dokładnie sprawdzić ten szczegół.

Trzeba przyznać, że wypożyczenie samochodu do poruszania się w mieście jest bardzo wygodnym rozwiązaniem. Warto jednak dokładnie zapoznać się z warunkami najmu, aby nie okazało się, że wyjdziemy z biura wypożyczalni z kwitkiem.