Żyć Dobrze

konstrukcje stalowe

Z jakiego materiału zbudować magazyn lub garaż?

W dzisiejszych czasach firmy budowlane używają różnego rodzaju materiałów, dzięki czemu mogą tworzyć zarówno konstrukcje innowacyjne, jak i tradycyjne. Ostatnio coraz częściej u przedsiębiorców oraz osób prywatnych pojawia się pytanie: czy hala magazynowa lub garaż samochodowy koniecznie muszą być murowane?

 

Hala magazynowa - stalowa czy murowana?

Każdy kto chce postawić halę magazynową musi się zastanowić jaki rodzaj materiału zastosować, aby spełniała ona indywidualne oczekiwania przyszłego użytkownika. Większość osób chce, aby powierzchnie magazynowe powstawały szybko, tanio i solidnie. Jeszcze do niedawna takie obiekty najczęściej powstawały w technologii murowanej. Głównie ze względu na opinię, że budynki murowane są trwalsze i bardziej odporne na warunki atmosferyczne. Jednak w porównaniu z nowoczesnymi technologiami mają one więcej wad niż zalet. Są droższe, czas wykonania jest dość długi, a także trudno jest je budować w niesprzyjających warunkach atmosferycznych, np. zimą. Dlatego też w chwili obecnej hale magazynowe powstają najczęściej ze stali. Proces wybudowania takiej konstrukcji jest znacznie szybszy i bardziej oszczędny.

 

Z jakiego materiału postawić garaż?

Konstrukcje stalowe cieszą się coraz większą popularnością nie tylko w kręgach przemysłowych, ale także wśród osób prywatnych. Garaże wykonane ze stali cieszą się rosnącym zainteresowaniem głównie ze względu na dużą funkcjonalność. Te stosunkowo lekkie konstrukcje stanowią idealne zabezpieczenie dla każdego samochodu. Mogą również służyć jako warsztat narzędziowy lub przydomowy magazyn. Są one tańsze w budowie od garażu murowanego o takiej samej powierzchni. Dodatkowo budowa garażu blaszanego nie wymaga tak wielu pozwoleń i zgłoszeń, a niektóre konstrukcje można stawiać bez pozwolenia na budowę. Garaży murowanych nie można przenosić, co w trakcie przeprowadzki do innego domu może się okazać kłopotliwe. Każdy kto zdecyduje się na postawienie garażu ze stali, może kupić gotowy obiekt lub wykonać całą konstrukcję od podstaw samemu.

 

Zalety konstrukcji stalowych

Konstrukcje stalowe są coraz częściej wykorzystywane w budownictwie. Jednorodność struktury stali oraz wysoki współczynnik sprężystości wpływa na duże bezpieczeństwo nie tylko samej konstrukcji, ale także jej użytkowania. Do zalet konstrukcji stalowych można zaliczyć także: możliwość użytkowania zaraz po wykonaniu, stosunkowo mały ciężar konstrukcji w porównaniu do budynków murowanych, wytrzymałość na rozciąganie oraz odporność na działanie sił dynamicznych. Obiekty wykonane z elementów stalowych są ekonomiczne oraz łatwe i szybkie w montażu. Stanowią świetne rozwiązanie dla każdego przedsiębiorcy, który potrzebuje w krótkim czasie zyskać dodatkową przestrzeń magazynową.

Niezależnie od tego czy osoba prywatna chce postawić na swojej posesji garaż blaszany, czy też przedsiębiorca potrzebuje dodatkowego magazynu, należy dokładnie zapoznać się z ofertą dostępnych na rynku firm. Warto wtedy skorzystać ze specjalnego portalu internetowego, np. PKT.pl - producenci konstrukcji stalowych. Dzięki niemu można w jednym miejscu przejrzeć wszystkie oferty, łącznie z opiniami osób, które już korzystały z tego typu usług. W ten sposób można zaoszczędzić cenny czas oraz znaleźć najlepsze rozwiązanie bez wychodzenia z domu.

 Reklama