O zdrowiu

zabiegi medycyny estetycznej

Zabiegi medycyny estetycznej, z których mogą korzystać mężczyźni

Czy zauważyłaś, że większość pacjentów klinik medycyny estetycznej to kobiety? Mimo nieustającego postępu nadal żyjemy wśród stereotypów, a te głoszą, że z zabiegów upiększających powinny korzystać tylko panie. To nie prawda. Medycyna estetyczna jest otwarta na każdego bez względu na wiek, płeć czy wykonywany zawód. Mężczyźni uważają, że żaden z zabiegów nie jest dla nich. Udowadniamy, że tak nie jest.

 

Zapytaliśmy lekarzy z kliniki medycyny estetycznej Esteticmed z Częstochowy, które z zabiegów mogą być wykonywane przez panów i co mogą dzięki nim zyskać.

 

Botoks - myśleliście, że tylko panie nie mogą pogodzić się z upływem czasu? Jak się okazuje panowie, zwłaszcza biznesmeni, również chcą wyglądać atrakcyjnie, bo swój wygląd utożsamiają z sukcesem zawodowym. Co daje botoks? Wygładza zmarszczki, dzięki czemu skóra twarzy jest gładsza. Jeśli nie wierzycie, że mężczyźni też stosują botoks, przyjrzyjcie się aktorom z Hollywood. Naprawdę sądzicie, że ich wiecznie młody wygląd do zasługa dobrych genów? Panowie, którzy zmagają się z nadmierną potliwością, mogą rozwiązać ten problem właśnie z pomocą toksyny botulinowej. Preparat blokuje gruczoły potowe, dzięki czemu nie muszą już się wstydzić plam na koszuli.

Depilacja laserowa - nie tylko panie chcą mieć gładkie ciało. Panowie decydują się na laserowe usuwanie włosów głównie z pleców oraz klatki piersiowej. Częstą tego przyczyną jest nie tylko kwestia estetyki, lecz też nadmierne owłosienie może przeszkadzać. To przez nie pocimy się intensywniej. Czasem też mogą pojawić się podrażnienia skóry i problem wrastających włosów, jeśli panowie decydują się na tradycyjne metody golenia. Jak więc działa depilacja laserowa, że uważa się za najskuteczniejszą metodę? Wiązka światła lasera dociera do cebulki włosa i ją osłabia powodując ich wypadanie. Aby uzyskać pełen efekt należy powtórzyć zabieg kilkakrotnie, gdyż laser działa tylko na włosy będące w fazie wzrostu, jednak już po pierwszej sesji widać efekty.

Laser frakcyjny - w filmach głównym bohaterem są twardzi mężczyźni, którzy chwalą się niejedną blizną, będącą pamiątką po przygodach i bójkach. Jednak w świecie realnym blizny, które zostały po dziecięcych zabawach lub po wypadkach, nie zawsze są warte pokazania. Jednak dzięki laserowi frakcyjnemu możemy się ich pozbyć. Laser działa na powierzchni skóry i złuszcza ją pobudzając jednocześnie do pracy komórki kolagenowe, a te z kolei odżywiają skórę. Do tego też działa w głębokich warstwach skóry i oddziałuje na barwnik, który wyrównuje koloryt skóry.

Przeszczep włosów - wiemy już, że panowie nie lubią zmarszczek, blizn i nadmiernego owłosienia. Ale czy wiecie, czego najbardziej nie lubią i z czym nie chcą się pogodzić? Z łysieniem. Utrata włosów sprawia, ze panowie nie czują się pewni siebie. Dlatego starają się to ukryć. Niestety, tupeciki nie są przez nich lubiane. Całe szczęście medycyna estetyczna umożliwia przywrócenie bujnej czupryny. I nie jest wcale do tego potrzebny zabieg chirurgiczny. Obecnie nawet światłoterapia to umożliwia. Jednym z polecanych, przez specjalistów z Kliniki Esteticmed, zabiegów, jest zabieg TriWings Led System. Co on daje i jak działa? Urządzenie wytwarza światło LED, które dociera w głąb skóry. W ten sposób skóra zostaje lepiej ukrwiona, a przy tym stymuluje mieszki włosowe doprowadzając do ich ponownego wzrostu.

Czy panowie powinni się wstydzić wizyt w gabinecie medycyny estetycznej?

Botoks, przeszczep włosów czy depilacja laserowa to tylko kilka z wielu zabiegów, którym mogą się poddać panowie. Tak samo jak panie mogą oni poddawać się mezoterapii czy redukcji zmarszczek. Oferta zabiegowa jest bardzo szeroka, dzięki czemu mogą oni dostosować je do swoich potrzeb. Czy powinni się ich wstydzić? Oczywiście, że nie. Korzystanie z zabiegów medycyny estetycznej jest tak samo powszechne jak używanie kosmetyków pielęgnacyjnych. Obecnie uważa się, że bardziej atrakcyjnym mężczyzną jest ten, który o siebie dba, niż ten, który z tego rezygnuje.

Artykuł napisany pod okiem specjalistów z http://www.esteticmed.pl