Żyć Dobrze

Zaburzenia erekcji – leczenie i przyczyny

Zaburzenia erekcji – leczenie i przyczyny? Pozbądź się wstydliwego problemu

Zazwyczaj, gdy w życiu mężczyzny pojawia się brak wzwodu, robi on z tego wielką tragedię, którą przeżywa w samotności. Jest to podstawowy błąd, ponieważ zdarza się to każdemu i trzeba to przyjąć za normę. W przypadku, gdy zaburzenia erekcji się powtarzają, warto jednak zwrócić się o pomoc do lekarza lub zainteresować się odpowiednimi środkami. W tym tekście dowiesz się, kto najczęściej spotyka się z brakiem erekcji oraz jak leczyć te zaburzenia.

 

Seks to podstawa

Mówi się czasami, że związki pomiędzy kobietami a mężczyznami nie mogą opierać się tylko na seksie i jest to czysta prawda, ale jeżeli seksu nie ma wcale, związek raczej też nie przetrwa. Powinna być zachowana harmonia pomiędzy relacją uczuciową a czysto cielesną. Jeżeli jedna z tych sfer szwankuje, związek może mieć problemy z funkcjonowaniem. Niestety coraz częściej pojawiający się problem z erekcją może być przyczyną kłótni i rozstań. Jego przyczyn może być wiele. Czasami są błahe, zaś w innych przypadkach mogą być to problemy natury psychologicznej, które trzeba rozwiązywać u lekarza specjalisty. W każdym jednak wypadku nie możesz bać się prosić o pomoc. Najlepiej też, gdy nie ukrywasz swojego problemu przed partnerką. Nie udawaj, że wszystko jest w porządku, ponieważ to zwiększy Twoje poczucie odosobnienia.

 

na plazy

 

Kto jest narażony na brak wzwodu?

Jeżeli spytać losowo wybranego seksuolog o to, kim najczęściej są jego pacjenci, walczący z brakiem wzwodu, to każdy odpowiedziałby praktycznie to samo. Zazwyczaj ten problem dotyczy on mężczyzn pomiędzy 40 a 50 rokiem życia, którzy paradoksalnie wydają się być okazami zdrowia. Czym jednak dokładnie są zaburzenia erekcji? W tym wypadku definicja jest bardzo prosta i czytelna. Jest to niemożność osiągnięcia lub utrzymania wzwodu przez czas, który potrzebny jest do odbycia satysfakcjonującego stosunku seksualnego. Lekarze zakładają, że jeżeli co czwarte zbliżenie jest obarczone tego typu problemami, mężczyzna powinien już myśleć o szukaniu pomocy.

 

Jakie są przyczyny zaburzeń erekcji?

Przyczyn zaburzeń erekcji jest wiele i mogą dotyczyć bardzo różnych sfer życia mężczyzny. Wymienimy jednak te najpopularniejsze, które stosunkowo łatwo wyeliminować. Są to więc:

  • problemy z drożnością układu krwionośnego,
  • zaburzenia hormonalne,
  • uszkodzenia nerwów erekcyjnych,
  • stosowanie niektórych leków,
  • niehigieniczny tryb życia,
  • blokady psychiczne.

Wszystkie przyczyny są stosunkowo jasne, ale należy uściślić te, które mówią o nie higienicznym trybie życia. Największe problemy z osiągnięciem wzwodu są osoby, które nadużywają alkoholu lub palą papierosy. Są to bardzo popularne przyczyny. Inne to przebywanie w długotrwałym stresie oraz brak należytego wypoczynku. Bardzo ważne w walce z brakiem wzwodu już to, żeby Twój organizm był wypoczęty i zawsze świeży. Bez tego nie ma bowiem możliwości na odbycie zadowalającego stosunku seksualnego.

 

Zaburzenia erekcji – leczenie

Pamiętaj, że lekarz sam z siebie nie odgadnie, że masz problemy z erekcją. Musisz sam zainicjować rozmowę i przedstawić specjaliście swój problem. W innym wypadku będzie on uważał, że nie masz problemu w tej materii. Nie możesz wstydzić się tego, że czasami niedomagasz. Pamiętaj, że zdarza się to każdemu. Ważne jednak jest to, żebyś szukał pomocy i nie zapadał się w poczucie winy, że nie zadowalasz swojej partnerki. Najlepiej jest, gdy wspiera Cię ona i upewnia, że będzie z Tobą na dobre i złe. Jeżeli więc masz problem z utrzymaniem wzwodu, zgłoś się do seksuologa. Ten może skierować Cię do psychologa, neurologa, kardiologa lub diabetologa. Wszystko zależy do podejrzeń, jakie będzie mieć.

 

A może leki?

Jeżeli chcesz wspomóc swoją terapię lekami, zainteresuj się dostępnymi środkami. Z naszej strony, jeżeli chodzi o zaburzenie erekcji i leczenie (http://www.maxigrago.pl/leczenie-ze.html), to wartym polecenia jest środek sildenafil. Jego działanie jest sprawdzone i potwierdzone wieloma badaniami. Pamiętaj, że w walce z zaburzeniami erekcji nie jesteś sam. Oprócz lekarza może wspomagać się środkami farmakologicznymi lub suplementami diety. Nie pozwól, by brak wzwodu zniszczył Twoje życie intymne i daj sobie pomóc. Szybko przekonasz się jakie to proste. Kłopoty z erekcją często są demonizowane, ale nierzadko spotyka się przypadki, gdy konsultacja lekarzem lub przyjęcie odpowiedniego środka pomaga powrócić do szczytu możliwości. Sprawdź i daj sobie szansę na normalne życie. Twoja partnerka z pewnością będzie Ci wdzięczna.

Artykuł partnera