Intymność

Zaburzenia potencji, czy istnieje rozwiązanie problemu?

Zaburzenia potencji, czy istnieje rozwiązanie problemu?

Problemy z potencją to jedna z największych bolączek i bardziej wstydliwych tematów u mężczyzn w dzisiejszych czasach. Wynikają one z wielu czynników, wśród których można wymienić codzienny stres, wysiłek, złą dietę i niewłaściwy tryb życia. Kłopot z potencją może powodować dużą frustrację i nawet lęk przed intymnym zbliżeniem.

 

Choć żaden z mężczyzn otwarcie nie przyzna się do problemów z potencją to wyniki badań prowadzonych przez naukowców z wielu ośrodków są niepokojące, gdyż wg nich 13% zaburzeń erekcji dotyka Panów do 40. roku życia, a kolejne 25% to grupa wiekowa 41-50 lat. To burzy mit o tym, że tego rodzaju problemy dotykają tylko starszych mężczyzn.

Problemy z potencją powodują frustracje, gniew i niechęć do zbliżeń intymnych. Te zaś są prostą drogą do problemów z życiem osobistym i seksualnym.

 

Przyczyny problemów z potencją są następujące:

Mała ilość ruchu

Stres

Zła dieta

Nałogowe palenie papierosów

Depresja

Schorzenia Neurologiczne

 

Problem pogłębia fakt, że wielu mężczyzn nawet nie podejmuje leczenia, o próbie kontaktu z lekarzem nie wspominając. Przyczyną jest wstyd i niechęć przyznania się do własnej słabości. Wielu mężczyzn nie zgadza się również na przyjmowanie tabletek na potencję ze względu na niewielką wiedzę o ich działaniu.

Tymczasem środki na potencję to skuteczna odpowiedź rynku farmaceutycznego.Dotychczas tego rodzaju leki kojarzyły się przede wszystkim z panami po pięćdziesiątce, którzy zwykle zmuszeni byli stosować viagrę lub inne środki, by wszystko działało tak jak potrzeba. To mit. Obecnie produkowane leki i preparaty zwiększające potencję są przeznaczone dla mężczyzn w każdym wieku, ze względu na to, że tego rodzaju problemy zataczają coraz szersze kręgi.

 

Co znajduje się pod tym szerokim pojęciem?

Z reguły są to leki przepisywane przez lekarzy, środki bez recepty oraz suplementy diety. Skoncentrujmy się na działaniu środków ogólnodostępnych. Działają one w ten sposób, że pobudzają krążenie dzięki czemu do członka dociera odpowiednio dużo krwi. To zupełnie wystarcza by zaczął on zwiększać swój rozmiar i twardość. Ciężko o coś bardziej dosłownego.

 

O czym należy pamiętać stosując tego rodzaju środki?

Przede wszystkim o bezpieczeństwie i umiarze. Suplementy diety i preparaty zwiększające potencję, jak wszystko inne, należy przyjmować w określonych proporcjach. Należy również pamiętać o właściwym źródle i kupować je tylko w aptekach.