Intymność

oralnie zawsze

Zachowania i postawy kobiet wobec seksu oralnego

Badania na temat seksu oralnego wskazują, że nie ma wątpliwości, iż seks oralny staje się coraz bardziej powszechną aktywnością seksualną młodych kobiet. Wyniki badań pokazują, sytuacja ta stała się "rewolucją seksualną 21 wieku." Zachowania i postawy kobiet wobec seksu oralnego zmieniają się coraz szybciej, ale...

 

Wyniki badań pokazują, że wśród 50 procent respondentów seks oralny postrzegany jest jako mniej intymna aktywność seksualna niż klasyczne współżycie, 41 procent uważa jednak, że seks oralny może być tak samo atrakcyjny, a pozostałe dziewięć procent określa go jako bardziej intymny niż stosunek.

Widoczny jest zatem znaczny wzrost akceptowalności seksu oralnego, który w wielu miejscach został już określony jako "nowy pocałunek na dobranoc" młodych ludzi.

 

nowy pocalunek

 

Zmieniła się również reakcja emocjonalna związana z seksem oralnym.

Zarówno seks oralny jak i klasyczny stosunek płciowy u większości badanych wyzwalają pozytywne emocje, co sugeruje, że większość młodych kobiet angażuje się w te działania i czynnie z nich korzysta. W oparciu o wyniki badań stwierdzono, że ponad 30 procent kobiet czuje silne podniecenie podczas wykonywania fellatio.

 

oralnie wirusW związku z zauważoną zmianą zachowań seksualnych wśród młodych ludzi konieczne jest wzmożenie edukacji seksualnej ponieważ wielu z nich nie posiada elementarnej nawet świadomości, że choroby przenoszone drogą płciową mogą równie dobrze zostać przekazane oralnie. Osiemdziesiąt dwa procent respondentów stwierdziło, że nigdy nie używało ochrony podczas uprawiania seksu oralnego.

Tu trzeba wskazać na rolę rodziców, którzy jako pierwsi mają obowiązek wobec swoich dzieci, do przekazania im podstawowych zasad oraz informacji na temat odpowiedzialności i ewentualnych zagrożeń.

Następnie system edukacji seksualnej młodzieży powinien działać znacznie sprawniej niż dotychczas. A w związku z rosnącą popularnością takich zachowań jak seks oralny – zająć się i tym konkretnym tematem znacznie szerzej niż obecnie. To jednak wymaga stosownego przygotowania nauczycieli, którzy często, z wielu różnych względów, są bardzo oporni w pozyskiwaniu i przekazywaniu tej właśnie wiedzy.

W publikacji wykorzystano informacje publikowane na sciencedaily.com