Żyć Dobrze

Zadbaj o ciepło swoich dłoni i stóp w zimowe dni

Zadbaj o ciepło swoich dłoni i stóp w zimowe dni

Ogrzewacze do rąk nie są żadną nowością. Wymyślone zostały jeszcze pod koniec dziewiętnastego czasu i od wtedy coraz bardziej poszerzają zasięg swojej popularności. Przez tych ponad sto lat, firmy, zajmujące się tworzeniem tego typu produktów, mogły skupić się na dopracowywaniu pomysłu. Dzięki temu teraz można korzystać z ogrzewaczy pod nazwą „Grzejki”, które są skuteczne i łatwe w użyciu, a przede wszystkim całkowicie bezpieczne!

Dlaczego tak właściwie warto używać ogrzewaczy zimą?

Wiele osób nie traktuje ogrzewaczy jako podstawowego wyposażenia na wyjścia w zimowe dni. A szkoda, bo korzystanie z tego gadżetu, zdecydowanie podnosi komfort życia. Dobre ogrzewacze potrafią przez wiele godzin wydzielać ciepło o wartości kilkudziesięciu stopni Celsjusza, umilając nie tylko codzienne załatwianie spraw, ale także długie spacery w mrozie, a nawet górskie i wysokogórskie wycieczki. A przy tym są bardzo lekkie — nie zajmują praktycznie miejsca w bagażu. Są też bardzo proste w użyciu, a gdy przestaną działać, wystarczy je wyrzucić do odpowiedniego kosza i na kolejną wycieczkę przygotować nowy ogrzewacz. Do tego przykładowo stosowanie ogrzewacza do dłoni, zapobiega bolesnemu marznięciu tej części ciała i często wiążącymi się z tym pęknięciami i ranami na skórze.

 

ogrzewacze do ciala typ g03

 

Ogrzewacze dłoni

Bo trzeba pamiętać, że w codziennych warunkach to właśnie dłonie i twarz są najbardziej narażone na negatywne skutki działania mrozu. Nie ważne więc czy na mrozie pracujesz godzinami, uprawiasz sport czy wyprowadzasz psa. Grzejki sprawią, że wszystkie te czynności będziesz wykonywać w pełnym komforcie. Na co można liczyć, korzystając z ogrzewaczy do rąk Grzejki? W opakowaniu mieści się ich aż 20 sztuk, powinno ich więc wystarczyć na 10 zastosowań. Są na tyle małe, że zmieszczą się na dłoni, mogą więc być przechowywane w rękawiczkach. Można też przechowywać je w kieszeniach. Najwyższa temperatura, jaką są w stanie osiągnąć to 62°C, temperatura średnia to dokładnie dziesięć stopni Celsjusza mniej (52°C). Ich czas działania to nawet 12 godzin.

 

Ogrzewacze ciała

Może zdarzyć się, że sam ogrzewacz do rąk nie wystarczy do rozgrzania organizmu. Wtedy z pomocą przychodzą Grzejki do ciała Body Warmer. W kwestii wysokości temperatury oraz długości działania mają one takie same osiągi, jak ogrzewacze do dłoni. Jednak ich wymiary są trochę większe – wynoszą dokładnie 130 × 95 milimetrów. Jak aktywować działanie takiego ogrzewacza do ciała? Jest to bardzo proste, wystarczy wyjąć ogrzewacz z jego oryginalnego opakowania. Skąd pewność, że ciepło nie ucieka z niego wcześniej? To wszystko kwestia działania na zasadzie reakcji z otoczeniem. Skład takiej Grzejki to: sproszkowane żelazo, wermikulit, woda, węgiel aktywowany oraz sól. Po wystawieniu ogrzewacza na działanie tlenu – sproszkowane żelazo i woda ulegają reakcji chemicznej, wzmocnionej jeszcze przez obecność soli. Dzięki temu w kieszeni czy pod swetrem zaczyna wydobywać się naprawdę dużo ciepła.

 

ogrzewacze grzejki do ciala na narty body warmer marka inna

 

Ogrzewacze do stóp

Po kilkugodzinnym pobycie na mrozie rozgrzanie zmarzniętych stóp nie jest łatwym zadaniem. Dlatego najlepiej, by w ogóle do takiego stanu nie dopuszczać. W tym celu warto wykorzystać Grzejki – ogrzewacze nóg, które można włożyć do butów. Będą one w stanie rozprowadzać ciepło nie tylko po stopach i nogach, ale rozgrzewać pośrednio całe ciało. Dzięki temu godziny spędzone na wycieczkach i spacerach, lepieniu bałwanków czy na łyżwach miną naprawdę miło i praktycznie niezauważenie. Przed włożeniem ich do butów, warto pamiętać o tym, by wstrząsnąć wyjęty z opakowania ogrzewacz – przyspieszy to zachodzenie reakcji. Drugą istotną rzeczą jest ocena wytrzymałości własnej skóry. Ogrzewacze rozgrzewają się do naprawdę wysokich temperatur, dlatego warto zadbać, aby nie miały kontaktu z gołą skórą.

 

ogrzewacze grzejki do ciala na narty body warmer rodzaj zelazowy

 

Ogrzewacze samoprzylepne

Dodatkowe ogrzanie przydaje się nie tylko podczas wojaży zimowych. Szczególnie w klimacie, w jakim leży Polska. Prawda jest taka, że mogą być one przydatne nawet latem, chociażby podczas wieczorów i nocy na polach kempingowych. Również przez cały rok dostępne są różne atrakcje i czynności, które mogą odbywać się w nieprzyjemnych warunkach pogodowych. Grzejki, dzięki temu, że są dostępne jako ogrzewacze samoprzylepne, nie będą ograniczały zakresu ruchu, ani podczas biegania, ani podczas innych aktywności, takich jak na przykład: wędkowanie, żegluga czy jazda na motocyklu.

 

ogrzewacze grzejki do ciala na narty body warmer uzycie jednorazowe

 

Kto jeszcze może korzystać z ogrzewaczy?

Przez cały rok z działania ogrzewaczy mogą korzystać też osoby z drobnymi problemami medycznymi. Na lekkie bóle mięśni i stawów często kojąco działa właśnie ciepło. Podobnie jest w przypadku problemów z krążeniem oraz często się wtedy aktywującym drętwieniu kończyn. Mogą one wykorzystane w procesie dochodzenia do pełnej sprawności w przypadkach, które wymagały założenia gipsu, zwłaszcza gdy występuje poczucie sztywnienia. Skuteczność takich jednorazowych ogrzewaczy żelazowych jest również wykorzystywana w zupełnie innych okolicznościach. Mianowicie przydają się one przy ogrzewaniu płynów w bukłakach na wodę. Chcesz się dowiedzieć więcej wejdź swistowski.pl

Artykuł zewnętrzny