Ogrzewacze do rąk nie są żadną nowością. Wymyślone zostały jeszcze pod koniec dziewiętnastego czasu i od wtedy coraz bardziej poszerzają zasięg swojej popularności. Przez tych ponad sto lat, firmy, zajmujące się tworzeniem tego typu produktów, mogły skupić się na dopracowywaniu pomysłu. Dzięki temu teraz można korzystać z ogrzewaczy pod nazwą „Grzejki”, które są skuteczne i łatwe w użyciu, a przede wszystkim całkowicie bezpieczne!
Dlaczego tak właściwie warto używać ogrzewaczy zimą?
Wiele osób nie traktuje ogrzewaczy jako podstawowego wyposażenia na wyjścia w zimowe dni. A szkoda, bo korzystanie z tego gadżetu, zdecydowanie podnosi komfort życia. Dobre ogrzewacze potrafią przez wiele godzin wydzielać ciepło o wartości kilkudziesięciu stopni Celsjusza, umilając nie tylko codzienne załatwianie spraw, ale także długie spacery w mrozie, a nawet górskie i wysokogórskie wycieczki. A przy tym są bardzo lekkie — nie zajmują praktycznie miejsca w bagażu. Są też bardzo proste w użyciu, a gdy przestaną działać, wystarczy je wyrzucić do odpowiedniego kosza i na kolejną wycieczkę przygotować nowy ogrzewacz. Do tego przykładowo stosowanie ogrzewacza do dłoni, zapobiega bolesnemu marznięciu tej części ciała i często wiążącymi się z tym pęknięciami i ranami na skórze.
Ogrzewacze dłoni
Bo trzeba pamiętać, że w codziennych warunkach to właśnie dłonie i twarz są najbardziej narażone na negatywne skutki działania mrozu. Nie ważne więc czy na mrozie pracujesz godzinami, uprawiasz sport czy wyprowadzasz psa. Grzejki sprawią, że wszystkie te czynności będziesz wykonywać w pełnym komforcie. Na co można liczyć, korzystając z ogrzewaczy do rąk Grzejki? W opakowaniu mieści się ich aż 20 sztuk, powinno ich więc wystarczyć na 10 zastosowań. Są na tyle małe, że zmieszczą się na dłoni, mogą więc być przechowywane w rękawiczkach. Można też przechowywać je w kieszeniach. Najwyższa temperatura, jaką są w stanie osiągnąć to 62°C, temperatura średnia to dokładnie dziesięć stopni Celsjusza mniej (52°C). Ich czas działania to nawet 12 godzin.
Ogrzewacze ciała
Może zdarzyć się, że sam ogrzewacz do rąk nie wystarczy do rozgrzania organizmu. Wtedy z pomocą przychodzą Grzejki do ciała Body Warmer. W kwestii wysokości temperatury oraz długości działania mają one takie same osiągi, jak ogrzewacze do dłoni. Jednak ich wymiary są trochę większe – wynoszą dokładnie 130 × 95 milimetrów. Jak aktywować działanie takiego ogrzewacza do ciała? Jest to bardzo proste, wystarczy wyjąć ogrzewacz z jego oryginalnego opakowania. Skąd pewność, że ciepło nie ucieka z niego wcześniej? To wszystko kwestia działania na zasadzie reakcji z otoczeniem. Skład takiej Grzejki to: sproszkowane żelazo, wermikulit, woda, węgiel aktywowany oraz sól. Po wystawieniu ogrzewacza na działanie tlenu – sproszkowane żelazo i woda ulegają reakcji chemicznej, wzmocnionej jeszcze przez obecność soli. Dzięki temu w kieszeni czy pod swetrem zaczyna wydobywać się naprawdę dużo ciepła.
Ogrzewacze do stóp
Po kilkugodzinnym pobycie na mrozie rozgrzanie zmarzniętych stóp nie jest łatwym zadaniem. Dlatego najlepiej, by w ogóle do takiego stanu nie dopuszczać. W tym celu warto wykorzystać Grzejki – ogrzewacze nóg, które można włożyć do butów. Będą one w stanie rozprowadzać ciepło nie tylko po stopach i nogach, ale rozgrzewać pośrednio całe ciało. Dzięki temu godziny spędzone na wycieczkach i spacerach, lepieniu bałwanków czy na łyżwach miną naprawdę miło i praktycznie niezauważenie. Przed włożeniem ich do butów, warto pamiętać o tym, by wstrząsnąć wyjęty z opakowania ogrzewacz – przyspieszy to zachodzenie reakcji. Drugą istotną rzeczą jest ocena wytrzymałości własnej skóry. Ogrzewacze rozgrzewają się do naprawdę wysokich temperatur, dlatego warto zadbać, aby nie miały kontaktu z gołą skórą.
Ogrzewacze samoprzylepne
Dodatkowe ogrzanie przydaje się nie tylko podczas wojaży zimowych. Szczególnie w klimacie, w jakim leży Polska. Prawda jest taka, że mogą być one przydatne nawet latem, chociażby podczas wieczorów i nocy na polach kempingowych. Również przez cały rok dostępne są różne atrakcje i czynności, które mogą odbywać się w nieprzyjemnych warunkach pogodowych. Grzejki, dzięki temu, że są dostępne jako ogrzewacze samoprzylepne, nie będą ograniczały zakresu ruchu, ani podczas biegania, ani podczas innych aktywności, takich jak na przykład: wędkowanie, żegluga czy jazda na motocyklu.
Kto jeszcze może korzystać z ogrzewaczy?
Przez cały rok z działania ogrzewaczy mogą korzystać też osoby z drobnymi problemami medycznymi. Na lekkie bóle mięśni i stawów często kojąco działa właśnie ciepło. Podobnie jest w przypadku problemów z krążeniem oraz często się wtedy aktywującym drętwieniu kończyn. Mogą one wykorzystane w procesie dochodzenia do pełnej sprawności w przypadkach, które wymagały założenia gipsu, zwłaszcza gdy występuje poczucie sztywnienia. Skuteczność takich jednorazowych ogrzewaczy żelazowych jest również wykorzystywana w zupełnie innych okolicznościach. Mianowicie przydają się one przy ogrzewaniu płynów w bukłakach na wodę. Chcesz się dowiedzieć więcej wejdź swistowski.pl
Artykuł zewnętrzny