Żyć Dobrze

dbanie o dlonie

Zadbane dłonie i stopy, wizytówką mężczyzny

W gabinetach kosmetycznych w ostatnich latach można zauważyć wzrost liczby odwiedzających ich mężczyzn. Nie są już oni aż tak narażeni na słowa krytyki ze strony swoich kolegów, co więcej, dbanie o siebie coraz częściej promowane jest przez współczesne społeczeństwo. Teraz wizyta w salonie kosmetycznym nie jest już czymś, czego powinni się wstydzić.

 

Dłonie są wizytówką mężczyzny

Nie tylko wysoko postawieni ludzie biznesu dbają o swoje dłonie. Nawet pracownik sklepu odzieżowego czy farmaceuta powinien zatroszczyć się o ich pielęgnację. Podczas obiadu biznesowego czy pierwszego spotkania, kiedy wręcza się wizytówkę przyszłemu klientowi lub partnerowi w interesach, ważny jest nie tylko sposób, w jaki się tego dokonuje. Człowiek, któremu wręcza się ten kawałek papieru, odruchowo na niego spogląda. Widzi nie tylko wizytówkę, ale również dłoń czy nawet dłonie, bo na przykład w Japonii wizytówki muszą być podawane dwiema dłońmi z lekkim ukłonem, na znak szacunku. To od tego, jak one wyglądają, zależy jego opinia o nas. Dlatego właśnie warto przed ważnym spotkaniem wstąpić do gabinetu kosmetycznego, na przykład Tutti Beauty, znajdującego się w Gliwicach, który oferuje pielęgnację indywidualnie dobraną do potrzeb klienta. Jednak ważne jest, aby pielęgnować dłonie na co dzień, a nie tylko przed jakimś ważnym wydarzeniem.

Nie chodzi jednak tylko o spotkania biznesowe czy pracę. Kobiety podczas pierwszego spotkania czy randki uważnie lustrują wygląd mężczyzny, z którym się umówiły. Spoglądają nie tylko na zarost czy dobrze ułożone włosy, ale także na dłonie. Brudne paznokcie mogą świadczyć o tym, że mężczyzna nie miał czasu się nimi zająć czy też nie uważa spotkania za tak ważne, aby przejmować się tego typu detalami.

Manicure nie musi się ograniczać tylko do pielęgnacji paznokci i skórek wokół nich. W ofercie salonów kosmetycznych znajduje się także na przykład zabieg spa na skórę zarówno dłoni. Jest to doskonałe rozwiązanie, kiedy naskórek jest suchy, a czasem wręcz popękany. W takiej sytuacji pomóc może również parafina na dłonie, która nawilża je oraz natłuszcza. Taka kompleksowa ochrona nie tylko wzmocni paznokcie i zapobiegnie łamaniu ich, ale także odżywi i nawilży naskórek, zapobiegając jego przesuszeniu.

 

A co ze stopami?

Nie tylko dłonie są wizytówką mężczyzny. Kobiety, szczególnie w ciepłych okresach, kiedy panowie zakładają klapki, sandały czy japonki, zwracają uwagę także na stopy. W tym wypadku również ważne jest, aby paznokcie były czyste i zadbane, a martwy naskórek usunięty. Nie tylko brudne dłonie odstraszają rozmówców czy po prostu ludzi, ale także popękane stopy z za długimi paznokciami. Dbanie o dłonie nie jest trudne, jednak stopy mogą stwarzać pewne problemy. Salon kosmetyczny Tutti Beauty oferuje zarówno manicure, w tym na przykład japoński, jak i pedicure. Dzięki tym zabiegom nie tylko dłonie, ale również stopy będą odprężone oraz odżywione.

 Artykuł reklamowy