Żyć Dobrze

Zagraniczna podróż z tanią walutą

Zagraniczna podróż z tanią walutą

Jak sprawić by zagraniczny urlop nie był dla nas dotkliwym obciążeniem budżetowym? Przede wszystkim należy poszukać dobrej oferty wycieczkowej. Czasem najlepsze cenowo oferty można znaleźć, nie w polskich, ale w zagranicznych biurach podróży. Za taką wycieczkę możemy zapłacić zagranicznemu biuru bezpośrednio z serwisu wymiany walut walutomat.pl.

 

Na Walutomat.pl można wyminić walutę w prosty i szybki sposób, bez wychodzenia z domu i szukania najtańszego kantoru stacjonarnego. Co ważne, z serwisu można też właśnie od razu zrobić tani przelew zagraniczny, by zapłacić np. za hotel czy wycieczkę w zagranicznym biurze podróży. Platforma ta umożliwia przelewy zagraniczne do 33 europejskich krajów. Przelanie pieniędzy za granicę w euro kosztuje tylko 4 zł, a w innych walutach - 9 zł.

Jak skorzystać z platformy Walutomat.pl? Najpierw należy się zarejestrować, zgodnie z obowiązującym prawem należy podać swoje dane osobowe, i już można zasilić swoje konto złotówkami i zacząć wymieniać. Jest opcja skorzystania z najlepszych aktualnie ofert na platformie, które dopasuje automatycznie system, albo można ustalić swój własny kurs, po którym chcemy wymienić walutę. Wymienioną kwotę możemy przelać do swojego banku na konto walutowe lub możemy pozostawić w serwisie w wirtualnym portfelu i stamtąd np. zapłacić za hotel czy wycieczkę, lub przelać na konto innej osoby.

Czy korzystanie z takiej platformy jest bezpieczne? Na początek należy sprawdzić i poszukać platformy wymiany walut, która działa długo na rynku i której zaufało już wielu użytkowników. W tym celu będą pomocne też opinie użytkowników na niezależnych portalach typu Opineo.pl. Następnie warto wybrać serwis, czy kantor internetowy, który posiada licencję Instytucji Płatniczej, nadawanej przez Komisję Nadzoru Finansowego.

Kwestie bezpieczeństwa są ważne też jeśli chodzi o techniczną stronę kantoru wymiany walut, czyli trzeba zwrócić uwagę na szyfrowanie SSl i znak zamkniętej kłódki w pasku logowania.

Co najważniejsze dla wielu klientów wymiana waluty w internecie przynosi spore oszczędności dla kieszeni. Nie tylko dla tych osób, które kupują walutę właśnie na zagraniczne wakacje. Także dla kredytobiorców, spłacających zobowiązania we frankach, czy dla firm, które zakupują towary za granicą.

 Artykuł zewnętrzny