Żyć Dobrze

Zapisy do lekarza online - dlaczego warto

Zapisy do lekarza online - dlaczego warto?

Rejestracja do lekarza zazwyczaj wiąże się z długim staniem w kolejce. W niektórych przychodniach trzeba sobie ją zająć wcześnie rano, by w ogóle mieć jakąkolwiek szansę na wizytę. Na szczęście wiele placówek zmienia systemy rejestracji i przenosi ją do Sieci.

 

Bezpieczne i skuteczne

System rejestracji zazwyczaj jest bardzo intuicyjny, w kilku krokach znajdziemy specjalistę, interesująca nas datę i dokonamy rejestracji. Nie będziemy musieli stać w żadnych kolejkach, wystarczy połączenie z Internetem. Co więcej, korzystając z rejestracji online, będziemy mogli na bieżąco mieć dostęp do wszystkich informacji dotyczących naszej wizyty. Jeśli wiec zdarzy nam się zapomnieć, jaka była dokładana data, czy godzina spotkania z lekarzem, wystarczy, że zalogujemy się na swój profil.

 

Udogodnienia dla pacjenta

Na stronie cmp.med.pl znajdziemy nie tylko prosty w obsłudze system rejestracyjny. Ma on także mnóstwo funkcji, z których możemy korzystać non stop. Co daje nam dostęp do Panelu Pacjenta? Będziemy mogli zarezerwować aż pięć wizyt, w tym dwie do tego samego specjalisty. Ma to ogromne znacznie głównie wtedy, gdy czeka nas dłuższe leczenie. Kolejny plus to możliwość wyboru odpowiedniej placówki. Nie musimy także osobiście odbierać wyników badań. Wszystko bowiem odnajdziemy w systemie. Tam też znajdzie się pełna historia naszego leczenia. Nie należy także zapominać o możliwości zamawiania recept przez Internet – to ogromne udogodnienie, szczególnie dla osób pracujących, które potrzebują swoich leków.

 

Korzyści dla lekarza

Niewiele osób zdaje sobie sprawę z tego, jak ważne jest by zawsze stawiać się na umówioną wizytę. Niestety nadal zdarzają się przypadki, gdy pacjent pomimo umówionej wizyty nie pojawia się na miejscu. Rejestracja online może być pomocna w uniknięciu takich sytuacji. Pacjenci często nie dzwonią do placówek w celu odwołania wizyty, ponieważ wstydzą się lub o tym zapominają. System całkowicie zapobiega takim zdarzeniom, Wizytę możemy odwołać bowiem zawsze, gdy tylko będziemy mieli na to ochotę. Nawet jeśli zdarzy nam się zapomnieć, system przypomni o wizycie odpowiednio wcześnie, dlatego w razie czego w kilka chwil zmienimy harmonogram.

 Artykuł zewnętrzny