Żyć Dobrze

idzie zima

Zbliża się zima. Warto zainwestować w pojemniki na sól i piach

W okresie zimowym każdemu miastu przydają się pojemniki na sól i piach. Skutecznie zapewniają one bezpieczeństwo przechodniom na chodnikach oraz samochodom na ulicach. To najlepszy i najprostszy sposób na usprawnienie prac mających na celu rozprowadzenie piasku. Czy będąc osobą prywatną także powinniśmy się zaopatrzyć w pojemniki na piach i sól? Okazuje się, że tak. To znaczne ułatwienie życia dla nas, a od pewnego czasu również prawny obowiązek.

 

Od kilku sezonów na właścicielach posesji i nieruchomości położonych w bezpośrednim sąsiedztwie dróg spoczywa obowiązek zadbania o bezpieczeństwo dla siebie oraz przechodniów. Nawiązując do zapisu Ustawy o utrzymaniu czystości i porządku w gminach właściciele, których domy lub firmy znajdują się bezpośrednio przy chodniku lub ulicy mają obowiązek sprzątania błota, śniegu, lodu i innych zanieczyszczeń. Do zobowiązań mieszkańców takich posesji należy także posypywanie piaskiem lub solą oczyszczonej wcześniej nawierzchni w celu zapewnienia bezpieczeństwa sobie i przechodzącym tą drogą osobom. Przy tej okazji warto pamiętać, że najlepszym materiałem używanym w tym celu jest piasek. Na nawierzchniach betonowych takich jak kostka i płyta nie można używać soli i mieszanek soli z piaskiem.

Także bezpośrednio na naszym podwórku należy dbać o regularne odśnieżanie i rozprowadzane piasku lub soli na nawierzchni. To zapewni nam i wszystkim pozostałym mieszkańcom bezpieczeństwo. Jak zaopatrywać się w te surowce przez całą zimę? Najlepiej znaleźć producenta, który dostarczy nam materiały prosto do naszego domu. Tu natomiast powstaje problem przechowywania dużej ilości piasku lub soli - w tej sytuacji najlepiej będzie zaopatrzyć się w specjalny pojemnik. Może to być wprawdzie samodzielnie zbita z desek skrzynia, jednak tylko wysokiej klasy pojemniki, sprzedawane np. przez firmę Mado z Tarnowa zapewnią maksymalną szczelność, dzięki czemu piasek i sól nie zawilgotnieją. Taka skrzynia przyda nam się nie tylko przez kilka zimowych miesięcy. To doskonałe miejsce na przechowywanie każdego rodzaju sypkich materiałów.

 

Czym powinna charakteryzować się dobra skrzynia? Na pierwszym miejscu stawiamy materiał, z którego ją wykonano. W wysokiej jakości skrzyniach stosuje się np. konstrukcję z kompozytu polimerowego, dzięki czemu są one szczelne, odporne na uszkodzenia i warunki atmosferyczne oraz trwałe (skrzynia to przecież, przynajmniej z założenia, zakup na okres dłuższy niż jeden sezon). Kolejnym kryterium przy wyborze skrzyni powinien być jej rozmiar. W tym przypadku bierzemy pod uwagę wielkość swojego podwórka lub ogólnie obszar, który mamy zamiar posypywać piaskiem lub solą zimą (nie zapomnijmy uwzględnić chodnika lub drogi znajdujących się bezpośrednio przed posesją). Dzięki temu unikniemy zakupu zbyt dużej skrzyni (niepotrzebnie większy wydatek) lub zbyt małej (brak piasku lub soli w połowie sezonu). W ostatniej kolejności kwestie estetyczne - skrzynia to nie ławeczka lub ogrodowa huśtawka, nie jest ozdobą, dlatego najlepiej, żeby dyskretnie wpisywała się w przestrzeń w obrębie posesji. Mimo tego warto wybrać produkt atrakcyjny i nowoczesny wizualnie - bogata oferta firm takich jak tarnowska Mado pozwala zaopatrzyć się w dobre, funkcjonalne, a jednocześnie ładne i estetyczne skrzynie.

Reklama