Intymność

Żele intymne

Żele intymne – tak czy nie?

Wiele osób wzbrania się przed sięganiem po żel intymny i z góry zakłada, że przeznaczone są one tylko dla osób starszych lub do seksu analnego. Istnieje jednak wiele powodów, dla których warto sięgnąć po żele intymne. Oto niektóre z nich.

 

Suchość pochwy może być efektem menopauzy, ale mogą ją również powodować zmiany poziomu hormonów zachodzące w trakcie cyklu miesięcznego.

Podobne efekty może dawać stosowanie tamponów, niektórych leków, perfumowanych mydeł, płynów do kąpieli i detergentów, a także spożywanie alkoholu.

Na suchość pochwy skarży się wiele kobiet niezależnie od wieku i trybu życia. Problem ten jest powszechniejszy, niż można by przypuszczać.

Wśród wielu dostępnych dziś w handlu żeli intymnych znajdują się zarówno lżejsze lubrykanty na bazie wody, jak i nieco trwalsze produkty na bazie silikonu.

Większość żeli intymnych można stosować do seksu waginalnego, oralnego i analnego. Przed użyciem zapoznaj się jednak z informacją na ulotce - jeśli używasz prezerwatywy szczególnie ważne jest, by żel intymny nie zawierał składników, które mogłyby ją uszkodzić.

 

Odbytnica i odbyt nie produkują żadnych naturalnych substancji nawilżających, więc w trakcie seksu analnego żele intymne stają się niezbędne.

 

Żel intymny - tak czy nie? Spróbuj i podejmij decyzję czy chcesz lub potrzebujesz go używać.