Żyć Dobrze

otwieranie zamka

Zgubiłeś klucze? To nie problem

Chwila nieuwagi może kosztować zgubieniem kluczy. Tego typu sytuacja może być bardzo stresująca - szczególnie wówczas, gdy nie ma możliwości dostać się do mieszkania lub samochodu. Warto zawczasu przygotować się na tego typu ewentualność.

 

Pogotowie zamkowe

Zamknięte mieszkanie lub samochód powinno być otwarte przez ślusarza. Nieprofesjonalne próby otwarcia drzwi przy pomocy różnych narzędzi mogą skończyć się całkowitym uszkodzeniem zamka. W przypadku samochodu istnieje także ryzyko zarysowania karoserii lub zepsucia alarmu. Najlepiej zwrócić się do profesjonalnej firmy np. pogotowie-zamkowe-poznan.pl. Pracownicy zwykle docierają na miejsce bardzo szybko. Bez problemu radzą sobie z otwieraniem każdego rodzaju zamka, jednocześnie nie ingerując w jego mechanizm.

Warto pamiętać, że ślusarze powinni posiadać specjalny certyfikat policji, który pozwala im na prowadzenie działalności. Serwis pogotowie-zamkowe-poznan.pl dysponuje każdym rodzajem licencji, dzięki czemu nie trzeba obawiać się braku profesjonalizmu ze strony jego pracowników. Warto obserwować ślusarza w trakcie wykonywania pracy. Jeżeli ma dużą wiedzę i precyzyjnie posługuje się narzędziami, można być pewnym, że nie uszkodzi drzwi.

 

Kiedy wymienić zamek?

Nie trzeba wymieniać całego mechanizmu zamka, jeśli klucze zgubiono w dużym oddaleniu od domu. Wówczas znalazca najprawdopodobniej nie będzie miał szansy wykorzystania znaleziska w złym celu. Jeżeli klucz uległ zniszczeniu lub np. został utopiony w wodzie, również nie trzeba martwić się kradzieżą. Zamek należy wymienić tylko w przypadku, gdy istnieje podejrzenie, że zguba może trafić w niepowołane ręce.

Dorabianie kluczy może okazać się dosyć kosztowne. Czasami taki wydatek oscyluje wokół czterocyfrowej kwoty. Dzieje się tak przede wszystkim w przypadku kluczy używanych w nowych samochodach. Stacyjki zwykle są przystosowane tylko do jednego, oryginalnego mechanizmu. Nowy klucz trzeba specjalnie programować, by służył tak samo jak poprzedni. Czasami tego typu operacja trwa długo - trzeba czekać na wykonanie usługi przez autoryzowany serwis.

 

Wyposażenie ślusarza

Ślusarze zawsze wyposażeni są w różnego rodzaju narzędzia, które pozwalają im na bezawaryjne otworzenie drzwi.  Do tego typu czynności potrzebne jest też duże doświadczenie. Każda marka samochodu lub zamków drzwiowych ma specyficzne zabezpieczenia. Doświadczeni ślusarze potrafią poradzić sobie z podwójnie ryglowanymi autami – np. modelami Audi, Mercedesa, BMW, Skody, Toyoty itd.

Pogotowia ślusarskie są zwykle wyposażone w różne rodzaje zamków i wkładek, np. Assa-Abloy, Gerda, Ikon, Keso i wielu innych. Niektóre tego typu serwisy oferują także naprawianie drzwi. Do ślusarza można zgłosić się również wtedy, gdy drzwi się nie domykają, opada klamka lub zamek ciężko pracuje. Warto pamiętać, ze wizyta ślusarza nie jest długa. Zwykle fachowiec w ok. pół godziny potrafi rozwiązać każdy problem.

Reklama