Żyć Dobrze

Zimowe wakacje marzeń

Zimowe wakacje marzeń

Zimowe wakacje marzeń powoli zaczynają być w zasięgu ręki statystycznego Polaka. Takie wyjazdy nie muszą być wcale drogie, a przy odrobinie szczęścia możesz za kilkaset złotych spędzić urlop we Francji.

 

Przed wyjazdem powinieneś zdecydować się, w jakiej miejscowości masz zamiar spędzić swoje wakacje. Zorganizowanie takiego urlopu możesz zlecić przez wykwalifikowane biuro podróży, bądź postawić na własne umiejętności organizacyjne. Decydując się na wyprawę z biura możesz skorzystać z tak zwanej oferty last minute, dzięki niej zaoszczędzisz nawet do kilkuset złotych.

Jeżeli Twoja praca nie jest zbyt wiążąca, możesz spróbować wakacji w trybie last minute. Pamiętaj jednak, że decydując się na taką ofertę w każdej chwili możesz dostać telefon, że są właśnie organizowane wyjazdy narciarskie. Last minute oferuje Tobie zakwaterowanie wraz ze śniadaniem i karnetem na stok narciarski, co pozwoli na kolejne oszczędności.

Wakacje we francuskiej miejscowości Chamrousee w takim wypadku mogą Cię wynieść jednie 695 złotych, a Ty będziesz mógł skorzystać z ponad 90 kilometrów tras. Podana wyżej cena nie jest wysoka szczególnie patrząc na to, że swoje wakacje spędzisz w otoczeniu malowniczych Alp. Musisz jednak pamiętać o opłacie za przewóz sprzętu, to wydatek rzędu 168 złotych. Jeżeli nie chcesz ponosić takich kosztów, możesz wypożyczyć cały sprzęt na miejscu.

Wybierając ofertę, zwróć na uwagę na odległość ośrodka narciarskiego od lotniska. Zbyt duży dystans może skomplikować Twoje plany, dlatego staraj się wybierać miejscowości, do których jest łatwy dostęp. Szczególnie polecane są Val Thorens, Livigno i Chamrousse.

Wakacje za granicą nie muszą być wcale droższe od tych spędzonych w Polsce. Decydując się na wykup karnetu w Białce Tatrzańskiej będziesz musiał się liczyć z wydatkiem rzędu 390 złotych. Ceny noclegów rozpoczynają się już od 30 złotych za jedną osobę. W Szczyrku karnet wynosi 360 złotych. Największy wydatek za nieograniczoną przyjemność na stoku będziesz musiał zapłacić na Kasprowym Wierchu. Według turystów jest to około 810 złotych.

Miejsc do spędzenia zimowych wakacji jest bardzo dużo. Dziś nie musisz się jedynie ograniczać do polskich gór. Wyjazd na narty do Francji czy Włoch nie musi być wcale drogi, a przy drobinie szczęścia możesz zaoszczędzić naprawdę dużą sumę.

Kamil Kucharski