O zdrowiu

Złamanie penisa 4 pozycje ryzyka

Złamanie penisa – 4 pozycje ryzyka

Złamanie penisa jest bardzo poważnym rodzajem urazu prącia, a według ostatnich badań najczęściej występuje w niektórych pozycjach seksualnych. Nie chodzi o unikanie tych pozycji, lecz o świadomość i zachowanie pewnej dozy ostrożności podczas uprawiania seksu.

 

Choć wielu z nas nie wie nawet o tym, że złamanie penisa jest w ogóle możliwe, to jednak nie należy ono do najrzadszych urazów. Co ciekawe, najmniej przypadków złamania prącia występuje u mężczyzn homoseksualnych, a uraz może być czasami spowodowany nadmiernie intensywną masturbacją.

 

1. Na jeźdźca

Zdecydowanie najbardziej prawdopodobna pozycja prowadząca do kontuzji. W medycznym czasopiśmie Advances in Urology znalazła się informacja, że aż 50% przypadków złamania penisa ma miejsce, gdy partnerka znajduje się na mężczyźnie. Łatwo zrozumieć dlaczego: w tej pozycji kobieta może poruszać się praktycznie w każdym kierunku , a nagły, silny ruch boczny lub do tyłu może spowodować uraz penisa. Spowodowane jest to nagłym rozciągnięciem penisa daleko poza granice do jakich został zaprojektowany.

 

2. Na pieska

29% przypadków złamania penisa występuje w tej właśnie pozycji. Może to być nieszczęśliwy przypadek, gdy na przykład zbyt silna penetracja spowoduje ból u kobiety, a ta w odruchu odchyli się nagle w bok. Dla bezpieczeństwa zaleca się zachowanie tej pozycji aż do całkowitego wyjęcia prącia.

 

3. Pozycja misjonarska

Ta odpowiedzialna jest za 21% urazów prącia. W standardowej pozycji twarzą w twarz, częstość występowania złamanego penisa jest stosunkowo niska, ale jeśli penis się wyśliźnie w momencie silnego nacisku, może dojść do urazu.

 

4. Na stojąco

Tu brak opisanego udziału procentowego ze względu, że seks na stojąco jest stosunkowo rzadko występujący w porównaniu z innymi pozycjami. Do urazu prącia może jednak dojść ze względu na łatwość wyśliźnięcia penisa z pochwy i nagły, silny nacisk poza nią.

Informacja prasowa