Intymność

Znaczenie fantazji seksualnych

Znaczenie fantazji seksualnych

Jako osoby dorosłe często miewamy zahamowania związane z pomysłami erotycznymi, a stanowią one ważny element naturalnego zadowolenia i wyrażania energii seksualnej. Twoje fantazje należą do ciebie. Nikt nie ma na nie wpływu ani nie może mówić, jak z nich korzystać, ani zabronić je mieć.

 

Zależą od ciebie i mogą być takie, jakie zechcesz. Fantazje seksualne mogą być różne w różnym czasie. Mogą, ale nie muszą uwzględniać myśli o wyraźnie seksualnej aktywności lub częściach ciała. Fantazje seksualne mogą obejmować złożone scenariusze i opowieści lub przelotne wyobrażenia lub myśli. Cokolwiek by to nie było, jest dobre dla ciebie i nie musisz odczuwać z tego powodu winy lub wstydzić się, że masz takie myśli.

 

fantazje 1

 

Fantazje, to właśnie to - wyimaginowane błądzenie twojego umysłu, w czasie którego odkrywasz przyjemne odczucia

Wyraz "wyimaginowane" nie ogranicza się do spraw spoza rzeczywistych możliwości, spraw poza twoim faktycznym doświadczeniem lub wyłonionych z fantastycznych, egzotycznych, skandalizujących myśli.

Fantazje mogą naprawdę być częścią twoich rzeczywistych doświadczeń, czymś co wspominasz z minionych czasów, czymś, czego pragniesz na przyszłość, a nawet czymś co obecnie ma miejsce. Co czyni fantazje wyimaginowanymi to to, że akcja lub pomysł rozgrywa się w twojej głowie; to, jak o tym myślisz, czyni przedmiot twoich fantazji podniecającym dla ciebie.

 

Fantazje seksualne dają ci erotycznie lub zmysłowo podniecające odczucia

Rzeczy, o których w swoich fantazjach myślisz mogą, ale nie muszą być tym, co w rzeczywistym życiu sprawiałoby ci przyjemność. Czasami rzeczy o których myślisz mogą wydawać się dziwaczne, przerażające, niedobre lub niebezpieczne. Samo to może czynić te fantazje podniecającymi. Niekiedy rzeczy o których myślisz mogą być zakazane, nieosiągalne lub niemożliwe - to czyni myślenie o nich podniecającym. Czasami wyobrażenia będą dotyczyły rzeczywistych sytuacji lub spraw, z którymi naprawdę miałeś (miałaś) do czynienia lub których chciałbyś kiedyś doświadczyć; wówczas przewidywanie takiej możliwości lub ciepłe wspomnienia czynią je podniecającymi.

 

fantazje 2

 

Możesz wykorzystać swoje fantazje w celu wzbogacenia rzeczywistych doświadczeń danej chwili i uczynienia zwykłych sytuacji bardziej dla ciebie podniecającymi. Odnosi się to w szczególności do sytuacji seksualnych dotyczących wyłącznie ciebie, lub z partnerem. W miarę, jak pozwalasz swojej wyobraźni zająć się obecną sytuacją, możesz ją przetwarzać w swoim umyśle, aby wzmocnić swoją przyjemność. Twoje fantazje nie muszą odciągać ciebie od partnera, ponieważ zwiększając swoje podniecenie poprzez fantazje, równocześnie zwiększasz przyjemność dzieloną fizycznie z nim. Fantazje mogą być bardzo zdrowe, dodając pewnego dreszczyku i głębokości twojemu doświadczeniu. Masz pełne prawo do fantazjowania. Możesz się nim dzielić lub delektować się nim samodzielnie wedle własnego wyboru.