Moto Sfera

Znamy ceny Fiata Fullback

Znamy ceny Fiata Fullback

Do niedawna wspominając włoskiego producenta samochodów jedynym modelem, który można było z łatwością przywołać była popularna 500-tka. Fiat jednak postanowił wrócić do nieco szerszej gamy pojazdów i rozpoczął szturm na nieznane mu segmenty rynku motoryzacyjnego – zaczynając od Fiata Tipo, przez usportowione 124 Spider, po pickupa – Fiata Fullback.

 

Fiat Fullback to konstrukcyjny krewniak Mitsubishi L200, dlatego można śmiało przypuszczać że w swojej roli odnajdzie się bardzo dobrze. Do najtańszych jednak należeć też nie będzie – gdyż jego cennik na polskim rynku startuje od 126 075 zł. Auta użytkowe należy jednak rozpatrywać nieco inaczej, aniżeli miejskie osobówki.

 

fiat fullback2

 

Swoją premierę w Polsce włoski pickup miał podczas ostatniego Poznań Motor Show, gdzie szersza publiczność mogła ujrzeć go po raz pierwszy. Auto o którym mowa, póki co oferowane będzie w dwóch wersjach nadwoziowych – jako przedłużona kabina (wersja 2-drzwiowa) oraz jako podwójna kabina (wariant 4-drzwiowy).

 

 

Co pod maską? W całości aluminiowa jednostka wysokoprężna o pojemności 2.4 litra, która generuje 180 koni mechanicznych mocy. Producent daje możliwość połączenia jej z 6-biegową skrzynią manualną lub 5-stopniowym automatem. W standardzie też auto wyposażone będzie w napęd na wszystkie koła.

 

fiat fullback3

 

Cennik Fiata Fullback w Polsce:

- kabina przedłużona (manual): od 102 500 złotych (126 075 z VAT)

- kabina podwójna (manual): od 107 500 złotych (132 225 z VAT)

- kabina podwójna (automat): od 110 000 złotych (135 300 z VAT)

Jak Wam się podoba pickup od Fiata? Jacyś chętni?

Łukasz Heger

{jumi[*9]}