Intymność

żona nie lubi seksu

Gdy żona nie lubi seksu

Przyczyn seksu, który nie przynosi przyjemności może być bardzo wiele i mogą być skomplikowane... Doświadczenia seksualne odzwierciedlają zarówno odczucia umysłu jak i ciała. To, co dzieje się w umyśle kobiety pozostaje pod wpływem tego, co dzieje się w stosunkach między partnerami ale i tego jak wygląda, i wyglądało dotychczas życie kobiety.

 

Powolna gra wstępna działa najskuteczniej

Kobieta może odczuwać przyjemność na wiele sposobów, nie wyłączając rozmów o seksie, pieszczenia, przytulania i fizycznego kontaktu z całym ciałem partnera. Skupianie sie na stymulacji genitaliów czasem nie jest ani przyjemne ani pobudzające i może nawet powodować negatywne uczucia. Podobnie potencjał przyjemności z dotykania piersi jest najczęściej wysoki, ale znowu, koordynacja, typ i długość trwania dotyku, który może sprawić kobiecie przyjemność, są niesamowicie różne i niepowtarzalne. Nawet ta sama kobieta, w innej sytuacji może mieć inne potrzeby.

 

Słabe odczucia podczas...

Brak pobudzenia ze stosunku płciowego jest powszechną troską i problemem. Czucie małej ilości bodźców fizycznych z pochwy jest naturalne - pochwa jest dobrze zaprojektowana, by wydać na świat dziecko i ogromna ilość bardzo wrażliwych zakończeń nerwowych byłaby nieodpowiednia. Kobiety posiadają wiele seksualnie wrażliwych struktur, ale większość z nich jest ukryta.

Łechtaczka jest znacznie bardziej rozrośnięta niż ta mała jej część, która jest widoczna pod kapturkiem. Główka łechtaczki jest bardzo wrażliwa i wiele kobiet woli aby nie stymulować jej bezpośrednio. Ciało łechtaczki rozrasta się aż do kości łonowej, potem dzieli się i biegnie wzdłuż obu boków łuku łonowego. Pośrednia stymulacja łechtaczki, przez wargi sromowe, może być dla kobiety niezwykle satysfakcjonująca. Podobnie jak bezpośrednia stymulacja trzonu ( ale nie główki ), aczkolwiek oralna stymulacja tutaj może być bardzo przyjemna.

Łechtaczka jest zbudowana z tkanki gąbczastej, która wypełnia się krwią, gdy kobieta jest seksualnie pobudzona. Ta tkanka jest podobna do tkanki, z której zbudowany jest penis i jest również nazywana tkanką wyprężną - czyli mającą zdolność do powiększania się pod wpływem krwi. Trochę mniej wyprężną tkankę można znaleźć wokół cewki moczowej. Może ona być stymulowana palcem, znajduje się ona około 1,5 cm od wejścia do pochwy na ściance frontowej. Niektóre kobiety mogą to odczuwać jak uczucie przy wydalaniu moczu, ale kiedy się je powtarza, przynosi przyjemność, wysokie pobudzenie i orgazm (niektórzy nazywają to miejsce punktem "G")

Jeszcze więcej tkanki wyprężnej znajduje się na ściankach wejścia do pochwy, ale także pod wargami sromowymi i pod cienka warstwą mięśni. Może być stymulowana przez masaż palcami przez wargi sromowe po obu stronach pochwy, ale pobudzanie powinno być mocne i konsekwentne. Ponieważ struktury wypreżne są tak dobrze chronione w tej części, uczucie wzmożonej wrażliwości, które wiele kobiet odczuwa przy dotykaniu główki łechtaczki, nie występuje.

 

gdy nie lubi

 

Dlaczego nie wszystkie kobiety?

Prawdopodobnie mniej niż 50% kobiet miewa orgazm podczas stosunku płciowego, więc jest to naturalne, że duże podniecenie i orgazm nie pojawiają się tylko podczas stosunku. Czasem jest to po prostu sprawą kobiecej anatomii, jeśli penis znajduje sie w całości w pochwie, a dwie miednice na siebie naciskają, kobieta ma więcej "zewnętrznej" stymulacji. Wiele kobiet mówi, że kiedy są w stanie podniecenia (a ściany pochwy są mocno ukrwione), odczuwają przyjemny, głęboki nacisk, co u niektórych może prowadzić wprost do osiągnięcia orgazmu.

Z przodu głębszej części pochwy, znajduje sie bardzo skomplikowana siatka nerwowa i może ona być stymulowana dostatecznie przez penetrację penisem. Mentalne przeżycia związane ze stosunkiem płciowym, mogą być dodatkowym silnym bodźcem do przeżywania fizycznego podniecenia. Jeśli partner opóźnia ejakulację, wtedy kobieta może być wewnętrznie stymulowana dużo dłużej. Jeśli kobieta traktuje stosunek płciowy bardzo pobudzająco pod względem umysłowym, do tego dochodzą inne fizyczne doznania jak dotykanie piersi, genitaliów i całowanie, wszystkie te czynniki mogą wpływać na uzyskanie większego pobudzenia oraz orgazmu.

 Reklama

feromony skuteczne

 

Może terapia

Kobieta, która odczuwa mniej przyjemności z aktywności seksualnej, musi rozważyć różne możliwości, które mogłyby być tego podłożem - kiedy odczuwają one zaufanie i bliskość partnera lub jeśli sprawy z ich przeszłości odgrywają dużą rolę w ich obecnym życiu. Jeśli to jest przyczyną niskiej aktywności seksualnej, psychologowie i lekarze, mogliby być odpowiednimi ludźmi aby udzielić pomocy. Jeśli jednak kobieta uważa, że to jest bardziej problem budowy ich ciała i jego potrzeb, ona i jej partner powinni zasięgnąć porady u terapeuty lub odwołać się do specjalistycznych książek.