Zostań władcą sypialni

Aby życie seksualne było satysfakcjonujące musimy realizować swoje fantazje, wykazać się kreatywnością i oczywiście utrzymać erekcję. Równie ważne jest poszanowanie i zrozumienie potrzeb partnerki, która musi być równie zadowolona, jak my.

 

Jak wynika z badań, 42% mężczyzn przyznaje, że doświadczyło trudności z podtrzymaniem erekcji. Przyczyny tego problemu mogą być różne, jednak istnieją sposoby, aby w każdej sytuacji stanąć na wysokości zadania i zwiększyć przyjemność z seksu dla obojga partnerów.

 

Jak sprawić, aby intymne zbliżenia były jeszcze bardziej satysfakcjonujące? 27% badanych chciałoby, aby seks był dłuższy, a tyle samo uważa, że brakuje mu po prostu energii – wynika z badania marki Durex. Według 21% badanych, w miłosnej alkowie brakuje jedynie… mocniejszej erekcji.

 

Z medycznego punktu widzenia

Zgodnie z definicją, zaburzenia erekcji to trudności w postawaniu i utrzymaniu wzwodu, niezbędnego do satysfakcjonującego stosunku. Ośrodek erekcji znajduje się w mózgu – to właśnie z niego wysyłany jest bodziec, który podąża rdzeniem kręgowym do nerwów w penisie.

Powstałe związki chemiczne powodują rozszerzenie tętnic ślimakowych, zwiększając do niego napływ krwi. Zatrzymuje się ona w dwóch ciałach jamistych i ciele gąbczastym, powodując powiększenie i usztywnienie członka, co prowadzi do erekcji. Trudności w jej utrzymaniu mogą mieć różne przyczyny. Najpopularniejsze, psychologiczne, wiążą się najczęściej z brakiem poczucia bezpieczeństwa lub obawą przed zawiedzeniem partnerki.

Erekcji nie sprzyja również nadmierne spożywanie alkoholu lub palenie papierosów. Niekiedy, powodem są czynniki neurologiczne czy naczyniowe, co warto sprawdzić u specjalisty.

 

- Chwilowa utrata erekcji może zdarzyć się każdemu, np. pod wpływem silnych emocji, wysokiego stopnia pobudzenia seksualnego, rozproszenia czy obaw związanych z aktualną sytuacją emocjonalną danego związku. Prawdą jest, że nieraz zbyt mocno przeżywamy tego typu niespodziewaną sytuację. Tymczasem proste rozwiązania mogą leżeć w zasięgu ręki  – mówi psychoseksuolog Radosław Jerzy Utnik, ekspert marki Durex.

 

Seks bardziej niż udany?

Co ciekawe, aż 50% badanych nie proponuje wprowadzenia nowości do miłosnej alkowy, pomimo że chciałoby urozmaicić życie seksualne. Dlaczego? Główną barierą jest zażenowanie (24%) oraz wstyd (23%).

 

- Aby seks był lepszy, warto przełamać wątpliwości i otworzyć się na partnera lub partnerkę. Zazwyczaj zupełnie niepotrzebnie obawiamy się reakcji drugiej połówki. Tymczasem, kluczem do udanego zbliżenia są bardzo proste rozwiązania – spełnienie fantazji erotycznej czy bardziej adekwatny, oczekiwany przez partnera lub partnerkę sposób stymulacji. W przypadku trudności w utrzymaniu erekcji, nieinwazyjnym i skutecznym sposobem może być użycie pierścienia erekcyjnego – dodaje psychoseksuolog Radosław Jerzy Utnik.

 

Starożytne mądrości

Pierwsze pierścienie erekcyjne były używane jeszcze w… starożytności. Także współcześnie, ich użycie jest prostym i skutecznym sposobem na silniejszą i dłużej trwającą erekcję – wpływają bezpośrednio na satysfakcję z życia seksualnego poprzez prawidłowe, zgodne z procesami fizjologicznymi, uciskanie naczyń krwionośnych u nasady prącia. Co to oznacza dla partnerów? Dłuższe chwile intensywnej przyjemności.

 

- Pierścień erekcyjny zakłada się na trzon penisa, co uniemożliwia odpływ krwi z ciał jamistych. Można poczuć się pewniej, co przekłada się na jakość stosunku – również na jego czas trwania. Prawidłowe stosowanie pierścienia erekcyjnego jest bezpieczne i nie niesie za sobą skutków ubocznych – dodaje psychoseksuolog Radosław Jerzy Utnik.

 

Konkurs

Jaki jest Twój sposób na to, by stać się władcą sypialni?

To pytanie konkursowe, na które wystarczy odpowiedzieć w prywatnej wiadomości na naszym profilu FB.

Najlepsze, według redakcji, 3 wypowiedzi zostaną nagrodzone super zestawami marki Durex. Zestawy te składają się z:

 

- pierścienia erekcyjnego Pleasure Ring,

- żelu intymnego dla dłuższej przyjemności Perfect Glide,

- dużego (10 sztuk) opakowania prezerwatyw Invisible,

- małego (3 sztuki) opakowania prezerwatyw Invisible,

- żelu do masażu z kojącym aloesem z linii Durex Play.

 

Konkurs trwa do 14 sierpnia włącznie. Nie obawiajcie się pisać. Długość wypowiedzi nie ma znaczenia. Najciekawsze wypowiedzi opublikujemy, a jeśli wyrazicie zgodę to podpiszemy je imieniem i nazwiskiem, albo pseudonimem – nie jest to jednak warunek konieczny. Liczą się wasze doświadczenia i pomysłowość. Zapraszamy do zabawy.
Regulamin konkursu znajduje się tutaj: REGULAMIN