Różnice w przeżywaniu doznań seksualnych przez kobietę i mężczyznę to temat rzeka. Rozważania, jak i dlaczego się różnią oraz co z tego wynika dla obu stron, mogłyby zająć tysiące stron. Spróbujmy jednak zatrzymać się przy niektórych zagadnieniach.

 

Biorytmy wyznaczają fazy funkcjonowania nie tylko świata przyrody, ale i człowieka, wraz z jego aktywnością biologiczną i psychiczną. Na życie seksualne wpływają w sposób pośredni, mianowicie kształtują rytm aktywności seksualnej wynikający z układu hormonalnego.

W efekcie działania biorytmów mężczyźni ujawniają wzmożony popęd seksualny w porach przyrostu wydzielania androgenów. W cyklu dziennym odbywa się to rano, a gdy weźmiemy pod uwagę cyklu roczny - w okresie letnio-jesiennym.

Jeśli chodzi o bodźce seksualne mężczyźni najsilniej reagują na podniety wizualne, zwłaszcza widok narządów płciowych, nagości kobiety itd. Na bodźce zapachowe reaguje tylko co trzeci mężczyzna, i to na zapachy sztuczne, np. perfum. Na wrażenia dotykowe najwrażliwsze są w ciele mężczyzny: żołądź prącia, brodawki piersiowe, usta oraz linia kręgosłupa na plecach. Wyznania miłosne nie przyprawiają panów o dreszcz emocji, raczej podziała tak na nich np. erotyczna rozmowa telefoniczna z obcą osobą.

 

Reklama

 

Orgazm u mężczyzny obejmuje, podobnie jak u kobiety, cztery fazy. Ich przebieg dla obu płci jest zbliżony, odmienności wynikają z oczywistych różnic anatomicznych itp.

 

Pierwsza faza to pobudzenie. Następuje wówczas wzwód członka. Oddech przyspiesza, powiększają się źrenice, wzrasta ciśnienie krwi. Napięcie seksualne rośnie. W fazie plateau powiększa się członek i żołądź. Mężczyzna jest w pełni gotowy do przeżycia orgazmu. Trzeci etap - orgazm: napięcie seksualne wciąż rośnie. W wyniku serii skurczów sperma wydalana jest na zewnątrz. W fazie odprężenia narządy powracają do normalnych rozmiarów. Mężczyzna (inaczej niż kobieta) potrzebuje teraz ok. 30 minut odpoczynku, zanim będzie mógł przeżyć kolejny orgazm.

 

Reklama

Feromony
feromony

 

Dodaj komentarz
Kod antyspamowy Odśwież