Żyć Dobrze

inea wifi

Żyj bez kabli

We współczesnych czasach dosłownie oddychamy danymi – płyną one z nadajników satelitarnych, masztów radiowych oraz telekomunikacyjnych. Wprowadzenie łączności bezprzewodowej znacznie zwiększyło komfort używania urządzeń elektronicznych, dzięki czemu nie musimy do wszystkiego podpinać się za pomocą kabli. Internet bezprzewodowy, czyli Wi-Fi, umożliwia wygodną komunikację z siecią, a co więcej - dzięki takiemu rozwiązaniu użytkownik może korzystać z niego w każdym miejscu, w jakim się znajdzie.

 

Szybkość internetu Wi-Fi

Internet Wifi dostarczany jest drogą radiową, podobnie jak ma to miejsce w przypadku telefonii komórkowej. Musimy jednak pamiętać, że tego typu połączenie nie jest w stanie osiągać bardzo dużych prędkości. Internet bezprzewodowy jest w stanie obsłużyć transfer 6 Mb/s, dzięki czemu otwieranie stron i korzystanie z aplikacji sieciowych odbywa się szybko i sprawnie. Z rozwiązania tego korzystają chętnie osoby pracujące w terenie – połączenie z bazą danych firmy nie stanowi wówczas problemu, podobnie jak i wymiana danych. Oczywiście przeciętny użytkownik także nie doświadczy żadnych kłopotów, jeśli będzie chciał połączyć się z wybranymi witrynami.  

 

Czy Wi-Fi jest stabilne?

Połączenie bezprzewodowe jest dość stabilne, jednak od czasu do czasu mogą zdarzyć się zakłócenia. Najczęściej występują one przy kiepskich warunkach atmosferycznych, jak gwałtowne deszcze czy wiatry. Są to sytuacje, w których siła sygnału może zostać zakłócona przez żywioł, jednak na szczęście nie zdarza się to często. Większość firm dostarczających internet Wifi, jak Inea, ma na terenie kraju co najmniej kilkanaście tysięcy hotspotów, umożliwiających nawiązanie połączenia z siecią praktycznie wszędzie. Dzięki temu abonent jadący na wakacje poza miastem może pozostać online i być w kontakcie ze swoimi przyjaciółmi oraz rodziną. 

 

 

U kogo zamówić internet Wi-Fi?

Internet Wifi znajduje się w ofercie większości firm zajmujących się dostarczaniem sieci i telewizji, a także operatorów telefonii komórkowej. Warto zauważyć, że sieć mobilna a domowa sieć Wi-Fi to dwie różne sprawy, których nie należy ze sobą mylić. W pierwszym przypadku użytkownik odbiera sygnał za pomocą routera, w drugim natomiast jest ona odbierana bezpośrednio przez jego smartfona. Sieć domowa nie ma też limitu transferu danych, który najczęściej występuje w sieci komórkowej. Ten czynnik ważny będzie dla osób aktywnie korzystających z internetu. Ceny za internet Wi-Fi uzależnione są od oferty danego operatora, warto więc porównać ze sobą kilka propozycji, aby wybrać najkorzystniejszą. Dobrze też sprawdzić, czy dany provider nie oferuje promocji, dzięki którym cena za tego typu usługę może być naprawdę niewielka.

 Reklama