Stulejka utrudnia współżycie. Czy warto zdecydować się na operację stulejki?

Jak stulejka wpływa na współżycie?

Stulejka to problem, który dotyczy blisko 10 procent mężczyzn na całym świecie. Niestety, ten rodzaj schorzenia ma znaczący, negatywny wpływ na codzienne życie. Z jednej strony uniemożliwia odpowiednią dbałość o higienę intymną, z drugiej utrudnia prowadzenie życia seksualnego. Jak poradzić sobie z tym problemem? Czy warto zdecydować się na operację stulejki? Odpowiadamy!

 

Czym jest stulejka?

Stulejka to schorzenie, które polega na niemożności odciągnięcia napletka, a co za tym idzie, odsłonięcia żołędzi. Taki stan rzeczy sprawia, że mężczyzna nie jest w stanie właściwie zadbać o higienę miejsc intymnych, co w konsekwencji może powodować infekcje bakteryjne. W dłuższym okresie czasu nieleczona stulejka może powodować poważne choroby, w tym, chociażby zapalenie dróg moczowych.

Stulejka sprawia również problemy w życiu seksualnym. Decydując się na zabieg stulejki, zadbasz nie tylko o swój komfort psychiczny, ale również o zdrowie fizyczne oraz życie intymne.

 

Czy stulejka uniemożliwia życie erotyczne?

Mężczyzna, który zmaga się z problemem stulejki, z pewnością będzie odczuwał problemy w życiu erotycznym. Choć wielu pacjentów decyduje się na współżycie pomimo schorzenia, takie postępowanie może być niebezpieczne, a z pewnością może sprawiać ból. Jak przeczytać można na stronie https://derm-estetyka.pl/stulejka-zabieg-operacja.html/#plastyka-napletka, wielu mężczyzn właśnie z tego powodu decyduje się na zabieg plastyki napletka.

 

Jak stulejka wpływa na współżycie?

Z oczywistych względów stulejka posiada istotny wpływ na życie erotyczne. Niemożność odsłonięcia żołędzi utrudnia erekcję, a próby współżycia powodują silny ból. Wielu mężczyzn, cierpiących na stulejkę ignoruje problem, jednak stosunek jest dla nich silnie bolesnym przeżyciem. Stulejka stanowi również problem podczas masturbacji, ponieważ podczas samodzielnego zaspokajania u pacjenta również może pojawić się odczucie bólu.

 

Czy problem stulejki wpływa na współżycie? Czy obrzezanie penisa może okazać się pomocne?

 

Dlaczego warto udać się na operację stulejki?

Szybkim, a zarazem skutecznym sposobem pozbycia się problemu jest zabieg stulejki. W zależności od rodzaju schorzenia, lekarz może zdecydować o plastyce napletka, albo pełnym czy częściowym obrzezaniu stulejki. Zabieg przeprowadzony przez doświadczonego fachowca zapewnia ulgę, usuwając problem stulejki na zawsze!

 

Ile trwa rekonwalescencja po zabiegu stulejki?

W kwestii rekonwalescencji wiele zależy od organizmu pacjenta oraz metody, jaka została wykorzystana podczas zabiegu. Zazwyczaj lekarze zalecają około miesięczną przerwę od życia seksualnego. W tym czasie rany zostaną zagojone, a krótka rehabilitacja pozwoli bez obaw rozpocząć współżycie.

 

Jak wygląda operacja stulejki?

Zabieg stulejki, niezależnie od tego, czy mówimy o plastyce napletka, czy obrzezaniu stulejki, odbywa się w znieczuleniu miejscowym. W zależności od wybranej metody możliwe jest chirurgiczne poszerzenie ujścia napletka lub jego całkowite usunięcie.

Zabieg nie trwa zbyt długo, a pacjent wkrótce po jego zakończeniu może wrócić do domu. Warto pamiętać, że po operacji stulejki należy przestrzegać zasad higieny i regularnie zmieniać opatrunki. W razie jakichkolwiek wątpliwości wszelkie pytania można zadać chirurgowi, który przeprowadził zabieg stulejki.

Artykuł zewnętrzny