Jak wybrać wideorejestrator?

Jak wybrać wideorejestrator?

Jako kierowca musisz dbać o bezpieczeństwo swoje i swoich podróżnych, pozostając czujnym obserwatorem na całej trasie. Niestety, czasem może dojść do kolizji w wyniku chwilowej nieuwagi innego uczestnika ruchu, a w wielu przypadkach trudno dochodzić swoich racji. Wideorejestrator zamontowany w kokpicie rozwieje wszelkie wątpliwości. Jak wybrać optymalny model?

 

Porównanie urządzeń z bieżącego asortymentu

Aktualna oferta akcesoriów samochodowych jest niezwykle szeroka, szczególnie jeśli chodzi o wideorejestratory. Ogromny wybór modeli skutecznie utrudnia podjęcie słusznej decyzji – w takich okolicznościach warto się wspomóc, przeglądając ranking kamer samochodowych. Rozsądny, subiektywny głos z zewnątrz pozwoli rozeznać się w zaletach poszczególnych urządzeń, prezentując modele, które aktualnie trendują.

 

Jakość nagrań

To kluczowy parametr, na który zwraca uwagę każdy kierowca. Urządzenie służące do rejestracji jazdy powinno mieć wysoką rozdzielczość umożliwiającą zapis obrazu ze wszystkimi szczegółami. To właśnie detale odgrywają najistotniejszą rolę w przypadku ewentualnej stłuczki czy uszkodzenia auta podczas postoju. Wideorejestrator o rozdzielczości Full HD lub 4K będzie optymalną opcją, która umożliwia odczytanie tablic rejestracyjnych auta lub rozpoznanie twarzy.

 

Jasność i kąt widzenia

Wysoka jakość obrazu to dopiero połowa sukcesu. Aby rejestrator spełniał swoją funkcję, powinien mieć szeroki kąt widzenia – najlepiej obejmujący sąsiednie pasy. Nowoczesne modele wideorejestratorów mają wbudowane obiektywy o kącie widzenia nawet do 180 stopni, lecz te w przedziale 140-150 stopni będą równie dobrym wyborem.

Kolejnym istotnym parametrem jest jasność obiektywu. Sprzęt należy wybierać zgodnie z regułą: im jaśniej, tym lepiej. Warto podczas zakupu poznać wartość przysłony obiektywu – im niższa, tym więcej światła dotrze do matrycy. Dzięki temu urządzenie będzie w stanie wychwycić jeszcze więcej informacji, co mocno wpłynie na jakość obrazu.

 

Tryb parkingowy

Auto, które pozostaje w spoczynku, również narażone jest na zniszczenia. Kierowcy wielokrotnie przekonali się o aktach wandalizmu, zauważając zarysowania na karoserii swojego pojazdu czy skradzione w nocy lusterko. Wideorejestrator z opcją trybu parkingowego pozostaje w stanie czuwania, a dzięki funkcji detekcji ruchu pomyślnie zapisze całe zajście.

 

Wygląd ma znaczenie

Kierowcy zwracają uwagę także na wygląd urządzenia. Wielu kierowców woli kupować akcesoria, które będą się komponować z wnętrzem swojego auta. Na szczęście nowoczesne wideorejestratory charakteryzują się stylową budową, dzięki której bez problemu stają się częścią designerskiej aranżacji.

Jak wybrać właściwy rejestrator? W pierwszej kolejności zdecydowanie warto wziąć pod uwagę parametry, ale równie ważny jest sposób montażu czy stylistyka urządzenia. Kierowcy często szukają dobrych rozwiązań w przyzwoitej cenie – a tych jest naprawdę sporo w obecnej ofercie. Jeśli mimo wszystko wciąż trudno się zdecydować na konkretny model, aktualny ranking kamer samochodowych powinien rozwiać wszelkie wątpliwości.

Artykuł zewnętrzny

fot: freepik.com