Jaki telefon marki Sony wybrać

Jaki telefon marki Sony wybrać?

Telefony Sony słyną z połączenia eleganckiego, wręcz biznesowego designu z doskonałymi walorami multimedialnymi. Najnowsze modele wypuszczane na rynek zbierają zwykle bardzo dobre opinie recenzentów, zachwalających między innymi jakość aparatów, wyświetlaczy OLED oraz dźwięku. A który z dostępnych obecnie smartfonów Sony wyróżnia się najbardziej? Jaki telefon Xperia wybrać? Sprawdzamy, czym charakteryzują się poszczególne z docenionych modeli.

 

Nagrodzony multimedialny telefon Sony Xperia 1 IV

Smartfon Sony Xperia 1 IV przykuwa uwagę swoją wszechstronnością. Z jednej strony mamy system trzech obiektywów, które umożliwiają nagrywanie wideo w najwyższej jakości, z drugiej – szybkość pracy, wydajność i oprogramowanie wspierające graczy. Do tego dźwięk, który zdaje się otaczać słuchacza z każdej strony i niezwykle jasny, szczegółowy wyświetlacz. W efekcie mamy telefon Xperia nagrodzony w plebiscycie EISA Award w kategorii smartfonów multimedialnych jako najlepszy produkt 2022-2023.

Ten smartfon Sony umożliwia nagrywanie filmów w jakości 4K HDR z prędkością 120 kl./s – i to za pomocą wszystkich trzech obiektywów tylnych. Funkcja Eye AF znana z aparatów Sony rozpoznaje ludzkie oraz zwierzęce oko i skutecznie zatrzymuje na nich ostrość w trakcie nagrywania wideo.

Co więcej, telefon Sony Xperia 1 IV powstał we współpracy z ekipą e-sportowców, którym towarzyszył podczas oficjalnego turnieju PUBG MOBILE 2022 [1]. Został wybrany przez PUBG Mobile Esports na oficjalne smartfony wspomnianego turnieju. Sony Xperia 1 IV jest wyposażony między innymi w centrum sterowania grami ułatwiające zarządzanie ustawieniami dźwięku, wyświetlacza czy dotyku bez przerywania rozgrywki oraz umożliwiające płynny streaming gry. To również dźwięk 360 Reality Audio, który zapewnia muzyce niezwykle realistyczne brzmienie, a pełnowymiarowe głośniki stereo zapewniają mocny, wyraźny dźwięk nawet bez słuchawek.

Dowiedz się więcej o możliwościach smartfonu Sony Xperia 1 IV na stronie: https://scentre.pl/lista/sony/smartfony-xperia.html.

 

Fotograficzny smartfon Sony Xperia PRO-I

Telefony Sony od zawsze zachwycały jakością aparatu tylnego i obiektywu do selfie. Ale prawdopodobnie żaden smartfon nie dawał jeszcze fotografom tyle, co telefon Xperia PRO-I. Jest wyposażony w optykę ZEISS Tassar, która redukuje wszelkie zniekształcenia obrazu na krawędziach do absolutnego minimum i zapewnia mu doskonały kontrast oraz ostrość. Na tylny aparat składają się trzy obiektywy obsługujące AF z detekcją fazy.

Smartfon Sony Xperia PRO-I to również funkcja Photography Pro – interfejs oparty na elementach sterujących z aparatów Alpha. Umożliwia wykonywanie zdjęć w formacie RAW, a także szeroki zakres ustawień obrazu; zarówno automatycznych, jak i ręcznych. Telefon oferuje też wysoką jakość wideo dzięki wyposażeniu w przetwornik 1’’, a funkcja Cinematography Pro pozwala na nagrywanie filmów w formacie 4K HDR, prędkości 120 kl./s i proporcjach 21:9. I to nawet w najtrudniejszych warunkach – smartfon Sony Xperia PRO-I jest odporny na wodę i kurz (klasa IP65/6816).

 

Smartfon Sony Xperia 5 IV

Telefon Sony Xperia 5 IV to kolejny smartfon multimedialny, którym mogą zachwycić się zarówno zapaleni gracze, jak i miłośnicy fotografii oraz muzyki. Wytrzymała bateria o pojemności 5000 mAh pozwala cieszyć się dostępem do ulubionej rozrywki przez cały dzień. Szkło Corning® Gorilla® Glass Victus® z przodu i z tyłu telefonu oraz wodo- i pyłoodporność na poziomie IP65/68 umożliwia robienie zdjęć, nagrywanie filmów, granie w gry czy słuchanie muzyki w każdych warunkach. A to wszystko w kompaktowej, lekkiej formie – telefon waży zaledwie 172 gramy.

System trzech obiektywów w smartfonie Sony Xperia 5 IV korzysta z funkcji Eye AF, a więc automatycznie utrzymuje ostrość na oku fotografowanego obiektu, nawet gdy ten się porusza. Telefon umożliwia nagrywanie filmów w jakości 4 K HDR z prędkością 120 kl./s i o proporcjach obrazu 21:9. Smartfon Sony Xperia 5 IV oferuje również funkcje gamingowe, takie jak centrum kontroli gier Game Enhancer, pozwalające na łatwe zarządzanie dźwiękiem, obrazem, dotykiem czy strumieniowaniem gry.

Sprawdź najnowsze telefony Sony Xperia w ofercie sklepu internetowego Sony Centre!

[1] https://liquipedia.net/pubgmobile/PUBG_Mobile_Global_Championship/2022

Artykuł sponsorowany