Strap-on, czyli dildo na uprzęży

Strap-on, czyli dildo na uprzęży!

Strap-on jest jednym z, naszym zdaniem, ciekawszych gadżetów erotycznych! Gdyby nazwać go jednym określeniem, można by pokusić się o przedstawienie tej zabawki jako dildo na uprzęży czy też dildo na pasku.

 

Na czym polega wyjątkowość tego akcesorium, jak go używać i kto może z niego korzystać? Jeżeli interesuje Cię to zagadnienie, koniecznie sprawdź nasz przewodnik!

 

Co to jest strap-on?

Na samym wstępie warto przybliżyć nieco właściwości gadżetu erotycznego, jakim jest strap-on. Przez osoby mniej zaznajomione z tematem takie akcesorium uznawane jest za protezę penisa, jednak, chociaż oba te gadżety są używane w podobny sposób, różnią się odrobinę swoją funkcjonalnością. Proteza penisa jest bowiem formą „nakładki”, akcesorium, które może przypominać kształtem członek, jest jednak wydrążone (puste) wewnątrz – i właśnie w ten środek wsuwany jest penis przed stosunkiem. Proteza może być zamocowana na specjalnych szelkach, które podtrzymują całą konstrukcję.

Strap-on, chociaż podobny i często również przymocowany do szelek (chociaż wcale nie jest to regułą), jest już imitacją penisa, czyli dildo lub wibratorem (o ile ma wbudowane wibracje) co oznacza, że nie może być nakładane na członka tak, jak opisana wyżej proteza.

A podstawową funkcjonalnością zabawki takiej, jak strap-on, jak już zapewne się domyślasz, jest stymulowanie seksualne drugiej osoby, jednak na trochę innych zasadach, niż w przypadku tradycyjnie rozumianego dildo – ale o tym przeczytasz niżej.

 

Konstrukcja strap-ona

Strap-on ma za zadanie imitować prawdziwego penisa w trakcie penetracji partnerki lub partnera i został stworzony z myślą, w głównej mierze, o kobietach, które mogą zakładać tego rodzaju wyposażenie na czas stosunku z drugą osobą. Z tego względu strap-on jest najczęściej mocowany na uprzęży (szelkach), które można wygodne zapiąć wokół pasa oraz ud. Jednak, obok takiego standardowego modelu, w sprzedaży znaleźć można również szereg innych strap-onów, które są w dodatku przeznaczone nie tylko do zakładania przez kobiety! O jakich wariantach mowa?

Wśród innych kształtów czy też modeli, w ofercie wielu stacjonarnych i internetowych seks-shopów, znaleźć można:

  • strap-on bez uprzęży i innych, zewnętrznych elementów mocujących – mający kształt nieco przedłużonego penisa, którego jeden koniec kobieta wkłada do pochwy – w ten sposób może stymulować zarówno siebie, jak i drugą osobę,
  • strap-on dwuczęściowy, składający się z klasycznego dildo i drugiego, mniejszego, do stymulacji analnej,
  • strop-on z dwoma pierścieniami, przeznaczony dla mężczyzny – jeden pierścień musi być nałożony na penisa, a drugi przełożony przez jądra; jest to niewielkie dildo, w takiej sytuacji przeznaczone do stymulacji analnej,
  • strap-on na pasku zakładanym na udo.

Jak zatem widać, w zależności od modelu, strap-on może być używany zarówno przez kobiety, jak i mężczyzn, wystarczy jedynie dobrać odpowiedni dla siebie wariant.

 

Z jakiego materiału powinien być strap-on?

Strap-on ma zazwyczaj bezpośredni kontakt z narządami intymnymi. To oznacza, że powinien być wykonany z materiału w pełni bezpiecznego dla skóry! Na szczęście nowoczesne akcesoria erotyczne tego rodzaju, kupowane w sprawdzonych sklepach, spełniają szereg norm jakościowych.

Wybierając strap-on ( https://sexactive.pl/strap-on-penis-na-paskach ) możesz zdecydować się na model wykonany z PVC. Jest to materiał gładki i przyjemny w dotyku, który można szybko i dokładnie umyć po zabawie. Innym rozwiązaniem może okazać się strap-on, którego dildo wyprodukowano z silikonu. Zaletą tego materiału jest niska porowatość, co sprzyja zachowaniu higieny, ale też, zwyczajnie, przekłada się na przyjemność korzystania z takiego gadżetu erotycznego. Do tego ten surowiec pozostaje hipoalergiczny – bardzo rzadko wywołuje reakcje alergiczne.

Oczekujesz prawdziwie naturalnego wrażenia? W takim razie postaw na droższy, ale i naprawdę realistyczny strap-on z cyberskóry. Materiał ten imituje w dotyku naturalną skórę, szybko też nabiera ciepła od ludzkiego ciała, przez co używanie go jest niezwykle przyjemne.

 

Czy strap-on można komuś pożyczyć?

Co do kwestii pożyczania zabawek erotycznych, zdania bywają podzielone – ostatecznie są to przecież akcesoria intymne, zatem konieczne jest stosowanie się do określonych zasad higieny.

Przede wszystkim – jeśli korzystacie wspólnie z takiego gadżetu, jak strap-on, warto stosować niezbędne zabezpieczenie w postaci prezerwatywy. To wyjątkowo wskazane, jeżeli chcecie bawić się w większym gronie – zakładanie i zmiana kondomów przy każdym nowym partnerze pozwala ograniczyć ryzyko zarażenia się chorobami przenoszonymi drogą płciową. Co do samego pożyczania komukolwiek takiej zabawki dla dorosłych – nie polecamy tego rozwiązania, ponieważ nigdy nie będziesz mieć pewności, w jaki sposób korzystano z niej i czy zachowano wspomniane, minimalne zalecenia higieniczne.

Oczywiście, inaczej wygląda kwestia korzystania z gadżetu tylko z jednym, stałym partnerem czy partnerką. Tutaj warto dbać o zachowanie ogólnej higieny (i własnej, i samej zabawki), czyli dokładne mycie dildo po użyciu.

Artykuł zewnętrzny