Żyć Dobrze

5 latarek taktycznych do 200 zł

5 latarek taktycznych do 200 zł

Dla bardzo wielu osób latarka taktyczna to nie tylko źródło światła. To także gwarancja większego bezpieczeństwa podczas służby i działań w nocy. Nie powinno więc dziwić, że każdy potencjalny użytkownik chciałby wyposażyć się w naprawdę dobre urządzenie tego typu, które nie zawiedzie go w akcji. Czy można takie kupić w budżecie do 200 złotych? Sprawdźmy!

 

Dobra latarka taktyczna – jaka być powinna?

Podobnie jak każdy gadżet, także latarki różnią się od siebie parametrami. Identyczne nie są także potrzeby poszczególnych użytkowników. Dlatego też trudno stwierdzić, jaki model jest obiektywnie najlepszy. Co ciekawe, w zasadzie jedyne cechy, co do której istnieje powszechna zgodność oczekiwań, to jak najwyższa wodoszczelność i ogólna wytrzymałość – które w oczywisty sposób przekładają się na możliwości użytkowe. A jak podchodzić do innych parametrów?

 

Latarki taktyczne akumulatorowe – idealne rozwiązanie?

Mimo że współczesne latarki taktyczne LED mogą być zasilane na dwa sposoby – czyli z baterii lub akumulatorów, to w dalszym ciągu trwa dyskusja na temat tego, które rozwiązanie jest lepsze. W pierwszym przypadku możemy liczyć na niższą cenę i większą niezależność – o ile oczywiście wyposażymy się w odpowiedni zapas „paluszków” AA lub AAA. Produkty korzystające z akumulatora pozwalają z kolei na zmagazynowanie większej ilości energii i szybkie podładowywanie z wykorzystaniem przewodu USB. W praktyce więc, jeśli mamy gwarancję regularnego dostępu do prądu, to drugie z wymienionych rozwiązań powinno sprawdzić się lepiej.

 

Latarka taktyczna 1000 lumenów – czy to wystarczy?

Parametrem, który najczęściej porównuje się w przypadku latarek, jest z pewnością moc ich światła. Jednak i w tym przypadku nie ma zgodności, co do minimalnych wartości ich jasności czy zasięgu. W większości przypadków zupełnie wystarczające okazują się jednak modele generujące około 500-1000 lumenów i zapewniające ponad 100 metrów zasięgu. Co jasne, lepsze parametry w tym zakresie zawsze są mile widziane, choć także wiele słabszych modeli może okazać się wystarczających. Często też czas pracy w różnego rodzaju „trybach turbo” jest stosunkowo krótki, a większa moc przekłada się też na wzrost masy i rozmiarów. A to zdecydowanie pogarsza walory użytkowe.

 

Latarka taktyczna do broni – czy zawsze potrzebna?

Podobnie podzielone opinie możemy usłyszeć na temat możliwości instalacji danej latarki do broni. Wynika to jednak z reguły z niezrozumienia potrzeb innych użytkowników. W końcu przecież dla osób, które korzystają z latarek taktycznych, a nie posiadają służbowej broni palnej, lub też używają jej okazjonalnie, posiadanie szyny montażowej będzie sprawą drugorzędną. Z pewnością jednak dla wojskowych czy funkcjonariuszy z grup zwalczających przestępczość element taki jest po prostu obowiązkowy.

 

5 najlepszych latarek taktycznych w budżecie 200 zł

Szukasz taniej i dobrej latarki taktycznej? Zapraszamy do zapoznania się z pięcioma ciekawymi rozwiązaniami za maksymalnie dwie „stówki”!

  1. Mactronic Black Eye Mini – to najtańsza latarka taktyczna w naszym zestawieniu. Charakteryzuje się ona prostą i solidną konstrukcją oraz przeciętnymi parametrami świecenia. Mimo to posiada ona wybijak do szyb i może pracować w dwóch trybach.
  2. Mactronic Expert 03 – należy do grupy typowych latarek patrolowych, a więc oferujących naprawdę spory zasięg – w tym przypadku wynosi on ponad 350 metrów. Jej dodatkowymi zaletami jest także wyposażenie w tryb strobo oraz zastosowanie solidnej aluminiowej obudowy.
  3. Ledlenser P5.2 – jest nieco droższym produktem, który jednak oferuje również większe możliwości użytkowe. Do jej zasilania wystarczy jedna bateria AA, a Advanced Focus System pozwoli na dynamiczne sterowanie strumieniem światła.
  4. Mactronic Sniper 3.2 – należy do bardziej zaawansowanych produktów mieszczących się w budżecie do 200 zł. Oferuje ona 420 lumenów jasności i aż 275 metrów zasięgu. Dodatkowo posiada też funkcje stroboskopu, regulacji wiązki światła oraz przydatny nocą cichy włącznik.
  5. Olight M2T Warrior HD – to zdecydowanie najmocniejsza z przedstawianych przez nas latarek taktycznych. Może ona wygenerować do 1200 lumenów światła, które sięgnie do blisko 200 metrów. Jest ona w pełni odporna na upadki z wysokości do 1,5 metra, a jej szczelna obudowa posiada klasę IPX8. Dodatkową zaletą tej latarki taktycznej Olight jest też możliwość stosowania zarówno zasilania bateryjnego, jak i akumulatorowego.

Czy pięć powyższych latarek taktycznych do 200 złotych to wszystkie, które są warte uwagi? Oczywiście, że nie! Co więcej, wiele bardzo użytecznych i dużo mocniejszych modeli, można też kupić tylko nieznacznie przekraczając wskazany budżet. Dlatego warto odwiedzać specjalistyczne sklepy sprzedające markowe latarki LED, w których wybór ciekawych produktów jest zawsze największy!

Artykuł zewnętrzny

źródło zdjęcia: strona klienta