Intymność

5 mitów na temat

5 mitów na temat masturbacji – czy nadal w nie wierzysz?

Chociaż seksualność powoli przestaje być tematem tabu, masturbacja nadal budzi wiele kontrowersji i często wprowadza w zakłopotanie. Wiele osób nie przyznaje się do samodzielnego rozładowywania napięcia seksualnego lub faktycznie tego nie robi. Różne są tego powody – najczęstszym jest wiara w powszechnie panujące mity. Czas się z nimi rozprawić.

 

Naukowcy od dawna mówią otwarcie, że masturbacja jest czymś naturalnym, całkowicie bezpiecznym, a nawet... korzystnym dla zdrowia. Aby nie mieć żadnych uprzedzeń do samodzielnego zaspokajania swoich potrzeb seksualnych, warto poznać najczęściej powielane mity i obalić je.

 

1. Masturbacja jest przyczyną niepłodności

Mit. Z ilością plemników jest zupełnie inaczej niż w przypadku komórek jajowych. Dlatego „wystrzelanie” nasienia wcale nie będzie grozić utratą płodności.

Męskie jądra są zdolne do produkcji plemników właściwie cały czas – pod warunkiem, że mechanizmy podziałowe są sprawne. W genach nie ma zapisanej maksymalnej ilości plemników, które mężczyzna w ciągu całego życia może wyprodukować.

 

2. Masturbacja może spowodować skrzywienie penisa

Mit. Penisy mężczyzn mogą być lekko odchylone w lewą stronę. Często wynika to z chorób związanych z nadmiernym włóknieniem, jest po prostu „urokiem” albo też powstało na skutek nieostrożności podczas stosunku z partnerką.

O tym, że masturbacja nie wpływa na skrzywienie penisa może świadczyć fakt, że takie odchylenie w lewym kierunku występuje zarówno o praworęcznych, jak i leworęcznych facetów.

 

3. Onanizm powoduje ślepotę

Mit. Masturbacja – zarówno ta sporadyczna, jak i częsta – nie ma żadnego wpływu na narząd wzroku. Nie musisz się obawiać, że oślepniesz lub staniesz się zezowaty – zostało to rozwiane przed medycynę.

 

4. Masturbacja może być przyczyną raka prostaty

Mit. Żadne badania medyczne nie potwierdzają zależności między nowotworem prostaty a onanizmem. Pojawiają się natomiast zupełnie odwrotne doniesienia naukowe – w 2015 roku American Urological Association w Nowym Orleanie ogłoszono wyniki badań, które dowiodły, że zwiększona aktywność seksualna (w tym masturbacja) może zmniejszyć ryzyko zachorowania na raka prostaty.

 

5. Onanizm jest przyczyną problemów seksualnych

Mit. Masturbacja wcale nie prowadzi do impotencji oraz innych problemów seksualnych. Wręcz przeciwnie, może być sposobem na walkę z przedwczesnym wytryskiem.

Poznaj więcej zalet masturbacji i sprawdź, jaki akcesoria mogą okazać się przydatne: Jaki masturbator wybrać - poradnik. O ile dildo czy wibrator w kobiecej sypialni przestają być tematem tabu, o tyle posiadanie masturbatora przez mężczyznę wciąż traktowane jest jako coś niewłaściwego. Warto z tym mitem walczyć. W końcu równouprawnienie powinno iść w dwie strony, prawda? Jak mówi stara mądrość - wszyscy to robimy - czemu zatem nie wykorzystywać do tego profesjonalnych akcesoriów erotycznych?

W masturbacji nie ma nic złego – szczególnie, jeśli stanowi uzupełnienie seksu partnerskiego. Jeżeli jednak onanizowanie się zaczyna odgrywać znacznie ważniejszą rolę niż klasyczne miłosne zbliżenia, warto skontaktować się ze specjalistą.

Artykuł zewnętrzny