Intymność

Brak pomysłu na długi weekend? Uprawiaj seks!

Brak pomysłu na długi weekend? Uprawiaj seks!

Nawet najkrótszy czas wolny od pracy, spędzony razem sprzyja związkom i ociepla relacje między partnerami. To podczas urlopów właśnie wzrasta bowiem częstotliwość uprawiania seksu, a co się z tym wiąże i korzyści, jakie seks przynosi.

 

Jak co roku idealną okazją do aktywnego wypoczynku jest majowy weekend. Niezależnie od tego ile uda ci się uzyskać z niego wolnych dni leniuchowania, warto wykorzystać ten czas najefektywniej jak się da. Jednym z najstarszych, najprostszych i niewątpliwie najprzyjemniejszych sposobów na spędzenie czasu wolnego jest... uprawianie seksu, który poza samą przyjemnością niesie ze sobą wiele innych korzyści.

 

Coś dla ciała i duszy

Poprawa nastroju i samopoczucia, to oczywiste, ale nie jedyne zalety uprawiania seksu. Przeprowadzone badania dowodzą, że stosunek seksualny daje nam znacznie większe korzyści - nie tylko psychiczne, ale przede wszystkim fizyczne. Przyspiesza przemianę materii, ułatwia pracę serca, ulepsza stan naczyń krwionośnych, zwiększa pracę hormonów, wzmacnia mięśnie.

W trakcie seksu szybsze krążenie krwi powoduje rozszerzenie się naczyń krwionośnych, dzięki czemu do dotlenionej skóry dociera więcej składników odżywczych. Dlatego między innymi po stosunku ciało kobiety staje się bardziej elastyczne, gładsze, poprawia się jego wygląd i koloryt. Włosy z kolei nabierają blasku.

 

Seks lekarstwem na ból głowy

Jak się okazuje, seks ma również dobroczynny wpływ na... bóle głowy. Podczas szczytowania nasz mózg wydziela endorfiny - naturalne środki przeciwbólowe, które niestety działają tylko około 5 minut. Jeśli jednak ból głowy wynikał ze zmęczenia czy stresu, może minąć pod wpływem pieszczot i relaksu.

Co ciekawe, przeprowadzone badania wykazują, że seks poprawia też inteligencję, gdyż dzięki niemu mózg jest dłużej sprawny i bardziej aktywny.

Reklama

feromony banerek

 

A co z formą fizyczną?

O tym, że regularne uprawianie seksu poprawia kondycję i ogólną formę fizyczną, nie trzeba chyba nikogo przekonywać. Podczas namiętnego pocałunku pozbywamy się kilkunastu kalorii, jednak już sam akt seksualny zabiera nam ich aż czterysta.

Dobry seks wpływa na podwyższenie poziomu limfocytów (komórek odpowiedzialnych za naszą odporność), a regularne jego uprawianie zmniejsza ryzyko zachorowalności na raka prostaty. Co więcej, seks zadowalający oboje partnerów może przedłużyć życie nawet o 10 lat.

 

Najlepsza inwestycja nie tylko w siebie

Aby przyjemnie wykorzystać pierwsze wolne, ciepłe dni, niekoniecznie musimy wyjeżdżać za miasto. Czas spędzony we dwoje, nawet w sypialni naszego mieszkania, jest potrzebny dla prawidłowego funkcjonowania każdego związku. Jeśli nie mamy możliwości spędzić go nad morzem, w górach czy jakimś egzotycznym miejscu, oderwijmy się od codziennych obowiązków, stresu i miejskiego hałasu, skupiając się na parterze.

Tak naprawdę jest to najlepsza inwestycja, bo przecież seks z ukochanym nic nas nie kosztuje, a daje wiele satysfakcji.

Iwona Leciejewska