Intymność

Co dildo lub wibrator może wnieść do Twojej sypialni?

Co dildo lub wibrator może wnieść do Twojej sypialni?

O seksie rozmawia się coraz częściej. Aktywność ta przestała być kojarzona wyłącznie z chęcią posiadania dzieci, a jej dobroczynny wpływ na zdrowie i samopoczucie jest coraz chętniej potwierdzany przez lekarzy i psychologów. Jednak ile osób, tyle łóżkowych upodobań - w niektórych przypadkach pewne gadżety erotyczne mogą znacznie urozmaicić pożycie przynosząc upragnione spełnienie w sypialni, zarówno osobom w związkach jak i singlom. Ważne jest jednak wybranie odpowiedniego gadżetu. Dildo, wibrator, a może masturbator? Odpowiadamy!

 

Wibrator - gadżet dla kobiet i mężczyzn

Wibrator może być pierwszym wyborem zabawki erotycznej. To niewielkie urządzenie zwykle zasilane jest bateriami i służy niesieniu przyjemności poprzez stymulację stref erogennych za pomocą wibracji lub pulsacji. Wyróżnia się kilka typów wibratorów: waginalny, łechtaczkowy, analny oraz punktu G. Dostępne są również wibratory w kształcie kulek i jajeczek. Wybór tego urządzenia jest uzależniony od preferowanego typu pieszczot. Niezwykłą zaletą gadżetu jest fakt, że wystarczy przyłożyć go do wrażliwych miejsc, a wewnętrzny mechanizm dostarczy przyjemności - jest to też znacząca różnica między wibratorem a dildo. Urządzenie to sprawdza się doskonale zarówno w przypadku kobiet, mężczyzn jak i par tej samej lub różnych płci.

 

Dildo w sypialni

Ciekawym wyborem zabawki erotycznej jest dildo. Jest to jeden z najprostszych, ale jednocześnie wyjątkowych gadżetów. W odróżnieniu od wibratora, sztuczny członek wymaga nieco więcej pracy od używającej go osoby, jednak może on równocześnie przynieść doznania najbardziej zbliżone do realnych. Dildo może być używane do stymulacji zarówno pochwy, jak i odbytu. Z tego powodu sprawdzi się w każdej sypialni, niezależnie od płci i preferencji użytkownika lub użytkowników. Z pomocą tego gadżetu można nie tylko skutecznie się masturbować, ale i spróbować podwójnej penetracji (waginalnej i analnej), czy aktywnej penetracji obojga partnerów. Dildo sprawdzi się również w sytuacjach, kiedy jeden z partnerów nie osiągnął spełnienia, podczas gdy drugi nie czuje się na siłach do dalszej zabawy.

 

Kulki urozmaicające pożycie

Kulki erotyczne to ciekawa alternatywa dla zabawek, takich jak dildo czy wibrujące jajeczko. W sklepach dostępne są zarówno kulki analne, jak i waginalne, nazywane kulkami gejszy. Ten maleńki gadżet erotyczny potrafi zdziałać cuda w sypialni i poza nią. Kulki mogą być stosowane podczas zabaw analnych, seksu oralnego lub też jako urozmaicenie w klasycznym seksie. Zaaplikowane w odbyt mężczyzny drażnią gruczoł prostaty, zwielokrotniając orgazm, natomiast w przypadku kobiet sprawiają, że pochwa jest ciaśniejsza, a doznania znacznie intensywniejsze. Kulki gejszy działają podobnie - sprawiają, że seks analny staje się o wiele przyjemniejszy przez większy ucisk. Wiele rodzajów kulek dodatkowo posiada małe kuleczki wewnątrz, które poprzez ruch wprowadzane są w drgania.

Artykuł zewnętrzny