Żyć Dobrze

Ćwiczenia na prosty kręgosłup

Ćwiczenia na prosty kręgosłup? Zmobilizuj swoje mięsnie!

Ćwiczenia na prosty kręgosłup, prawidłowe ruchy na osłabione mięśnie grzbietu, a także ćwiczenia na proste plecy to obowiązkowy punkt dnia dla osób, które chcą zachować zdrowy kręgosłup. Nigdy nie jest za późno na to, aby podjąć walkę o swoje zdrowie, wyprostować krzywy kręgosłup i skorygować nieprawidłową postawę.

 

Na początku wystarczą spokojne zajęcia, które zmobilizują mięśnie pleców i brzucha, a także pobudzą mięśnie głębokie. Już podstawowe ćwiczenia na proste plecy pozytywnie wpłyną na postawę całego ciała. Odrobina aktywności fizycznej oraz odpowiednie ćwiczenia mogą odciążyć odcinek lędźwiowy kręgosłupa i zahamować pogłębiające się wady postawy.

 

Ćwiczenia na prosty kręgosłup, czyli wyprostuj się i ściągnij łopatki!

Zdrowe plecy to podstawa sprawnego funkcjonowania. Nie ma nic gorszego, niż obudzić się z bólem kręgosłupa. Od samego rana towarzyszy nam zły nastrój, ciężej jest się nam poruszać i wszystko nas irytuje. Ponieważ lepiej zapobiegać, niż leczyć, choćby dziś zapisz się na ćwiczenia na prosty kręgosłup. Spokojne zajęcia zmobilizują do działania głębokie mięśnie brzucha i pleców. Dzięki temu zakres wykonywania ruchów znacząco się powiększy, a postawa się poprawi.

Dodatkową zaletą będzie zmniejszenie ryzyka powstawania urazów podczas zwykłych, codziennych czynności. Rozciągnięte i zmobilizowane ciało lepiej radzi sobie z wyzwaniami całego tygodnia. Jeśli czujesz, że doskwiera ci ból pleców, bez względu na wiek, spróbuj zapisać się na ćwiczenia na prosty kręgosłup. Siłownia łódź czeka na ciebie! Odrobina dobrej woli, mądre ćwiczenia i od razu poczujesz różnicę.

 

Zadbaj o prawidłową postawę i zredukuj ból

Jeśli ćwiczenia w domowym zaciszu nie wystarczają, a tobie w dalszym ciągu doskwiera ból, wybierz się koniecznie na profesjonalne ćwiczenia fitness łódź. Zredukujesz dyskomfort, przestaniesz się garbić i poprawisz swoją postawę. Ćwiczenia na zdrowy kręgosłup sprawią, że zdecydowanie rzadziej będziesz ulegać urazom i przeciążeniom. Jeśli doznałeś kontuzji wcześniej, dobrze dobrany zestaw ćwiczeń przyspieszy twój powrót do formy.

 

Siedzący tryb życia negatywnie wpływa na kręgosłup

Ćwiczenia na zdrowy kręgosłup to również świetne lekarstwo na siedzący tryb życia. Praca przy biurku, godziny spędzone przed komputerem i za biurkiem negatywnie wpływają na nasze samopoczucie. Ból lędźwi, spięte barki i zdrętwiała szyja. Brzmi znajomo, prawda? Ćwiczenia na zdrowy kręgosłup to najlepsze lekarstwo. Wykonanie skłonu do najniższej szuflady nie będzie już takie trudne. Niestety zwyrodnienia są problemem większości z nas. To konsekwencja siedzącego trybu życia i rzadkiej aktywności fizycznej. Do tego dochodzą przeróżne uszkodzenia mechaniczne i urazowe, które od czasu do czasu się nam przydarzają.

 

Prostowanie kręgosłupa połączone rozciąganiem

Dobrze dobrane ćwiczenia wzmocnią mięśnie brzucha i pleców. Zakres ruchów zdecydowanie się zwiększy, a wykonywanie codziennych czynności stanie się łatwiejsze. W dłuższej perspektywie pozytywnie wpłynie to na kręgosłup i będzie wspierać proces jego prostowania. Ćwiczenia na proste plecy powinny zawierać elementy rozciągania. Stretching pozwala wyciszyć się po całym dniu i przyjemnie rozciąga ciało. Powinien być obowiązkowym elementem każdego planu treningowego. Redukuje spięcia i wpływa pozytywnie na krążenie. Rozluźnia nasze mięśnie po całym dniu pracy lub po intensywnym treningu. Rozciąganie często kojarzy się tylko ze sportem wyczynowym. Stretching zalecany jest wszystkim, którzy długie godziny spędzają za biurkiem. Już kilka minut aktywności skutecznie redukuje stres. 

 

 Artykuł zewnętrzny