Żyć Dobrze

Czy można wziąć kredyt będąc zadłużonym?

Czy można wziąć kredyt będąc zadłużonym?

Każdy - nawet osoby w niekorzystnej sytuacji finansowej - mogą starać się o pożyczkę. Jak to możliwe? Jakie warunki trzeba spełnić, aby uzyskać tę pomoc?

 

Zadłużenie - jak z niego wyjść? Czy kolejna pożyczka to dobre rozwiązanie?

Zadłużenie to problem, którego nikt nie chciałby doświadczyć. Nie tylko dezorganizuje życie, ale też utrudnia relacje z bankami i innymi pożyczkodawcami. Najgorsza jest sytuacja, gdy sprawy zaszły aż tak daleko, że musimy negocjować z komornikiem. W tej sytuacji wiele instytucji finansowych nie oferuje pomocy, ale na szczęście są też te, które pomagają finansowo, nie sprawdzając skrupulatnie naszej sytuacji finansowej i wymagając minimum formalności.

Oczywiście, dla osób z zajęciami komorniczymi szybkie pożyczki są kolejnym zobowiązaniem, więc przed skorzystaniem z takiej opcji powinny one dokładnie to przemyśleć. Czasem jednak nie mają pola manewru i z braku innych dostępnych środków na spłatę wybierają właśnie to rozwiązanie.

 

Pożyczka dla zadłużonych - jakie są wymagania?

Może się wydawać, że osoby zadłużone będą mieć problem, by uzyskać finansowe wsparcie. Jak się jednak okazuje, instytucje, które jej udzielają, zapewniają łatwą dostępność tego rodzaju środków. Musimy mieć oczywiście dowód osobisty, by pożyczkodawca upewnił się, co do tożsamości pożyczkobiorcy. Są tu też informacje niezbędne do wypełnienia wniosku. Kolejną ważną kwestią jest konto bankowe, ponieważ przyznane środki zostaną na nie przesłane. Czasem potrzeba wykonania przelewu weryfikacyjnego na symboliczną kwotę. Niezależnie, czy ta mała opłata jest, czy jej nie ma, możemy być pewni, że przyznane pieniądze pojawią się na naszym koncie bardzo szybko, czasem w kilka minut. Poza tym musimy podać dane kontaktowe, przede wszystkim numer telefonu.

 

Pożyczka z komornikiem - dla kogo?

To specjalny rodzaj pożyczki, którą mogą otrzymać nie tylko osoby mające już inne zobowiązania finansowa, ale też pożyczkobiorcy figurujący w bazach dłużników. To wsparcie dla osób, jakim wcześniej podwinęła się noga i nie spłacili zobowiązania na czas, przez co mają negatywną historię kredytową. To także idealne rozwiązanie dla osób o niskiej zdolności kredytowej.

To świetna informacja, że nawet osoby zadłużone mają szansę na pożyczkę, która pokryje wcześniejsze zobowiązania, warto jednak pomyśleć dwa razy, nim ją zaciągniemy. Zastanówmy się, czy uda nam się ją spłacić na czas, czy sprawi nam tylko większe kłopoty i powiększy dług.

 Artykuł zewnętrzny