Żyć Dobrze

Czy ornityna pomaga w odtruciu alkoholowym

Czy ornityna pomaga w odtruciu alkoholowym?

Zabieg odtruwania organizmu po alkoholu zdobywa coraz większa popularność. Pacjenci doceniają wiele jego aspektów, poza tym sprawdza się w bardzo zróżnicowanych scenariuszach. Dla części osób to najlepszy sposób na rozpoczęcie skutecznej terapii leczenia uzależnienia od alkoholu inni leczą nim wyjątkowo nieprzyjemnego kaca, jeszcze inni korzystają z niego jako z szybkiej i łatwo dostępnej formy ogólnego odtrucia organizmu.

Odtrucie alkoholowe w każdym z tych przypadków będzie dobrym pomysłem. Warto pochylić się jednak nad jego skutecznością. Aby ta była jak najwyższa, wykorzystany preparat musi zawierać odpowiednio zbilansowany zestaw składników. Jednym z najcenniejszych z nich może być ornityna.

 

Odtruwanie z alkoholu: na czym polega?

Alkohol etylowy to silna toksyna, która potrafi wyrządzić naszemu organizmowi olbrzymie szkody. Odczuwamy to wyjątkowo intensywnie podczas kaca. To, że jego objawy minęły (co zajmuje zwykle od kilku do kilkunastu godzin) nie oznacza jednak, że wymęczony walką z zatruciem organizm powrócił do równowagi. Wprawdzie w większości przypadków będzie w stanie zrobić to samodzielnie, jednak może zając to sporo czasu, zwłaszcza jeżeli imprezy zdarzają się częściej, a przyjmujemy przy tym jeszcze inne szkodliwe substancje. Zdecydowanie lepszym pomysłem okaże się skorzystanie z odtrucia alkoholowego, przeprowadzanego przez firmy takie jak KacDoktor, zajmujące się detoksykacją alkoholową i profesjonalnym leczeniem efektów nadużywania etanolu.

 

Jak długo trwa odtrucie alkoholowe?

Jedną z największych zalet odtrucia alkoholowego jest wysoka skuteczność i olbrzymia skuteczność dotycząca nie tylko funduszy, ale również czasu. Obecnie znaleźć można sporo domowych sposobów na przeprowadzenie detoksykacji. Te zwykle opierają się na odpowiednio dobranej diecie, skupionej np. na dostarczaniu organizmowi dużych ilości witaminy C albo produktów o określonym pH. W konsekwencji na dłuższy czas należy zmienić swoje upodobania żywieniowe, a osiągnięty efekt często i tak nie jest satysfakcjonujący. Profesjonalna detoksykacja alkoholowa dostarcza organizmowi zdecydowanie więcej cennych substancji. Wysoka wchłanialność dzięki formie kroplówki pozwala osiągnąć satysfakcjonujący efekt już po kilkudziesięciu minutach. Co ważne: odtrucie alkoholowe może odbyć się w praktycznie dowolnym miejscu, np. w domu lub firmie.

 

Ornityna: skuteczne oczyszczenie

Ornityna to jeden z najcenniejszych aminokwasów w naszym organizmie. Przede wszystkim odpowiada za jego oczyszczanie, wpływając na syntezę mocznika, co przyczynia się do usuwania amoniaku. Równocześnie odgrywa również kluczową rolę w procesie autoregeneracyjnym wątroby, a to właśnie ten narząd (zresztą nie bez przyczyny) uważany jest za najbardziej narażony na efekty zbyt imprezowego stylu życia. Oprócz tego reguluje tempo metabolizmu, obniża poziom kortyzolu, powszechnie określanego mianem hormonu stresu, i wykazuje się właściwościami relaksacyjnymi. Te cechy sprawiają, że ornityna jest częstym składnikiem najlepszych preparatów na odtrucie alkoholowe. Warto skorzystać z jej dobrodziejstw, aby osiągnąć jeszcze lepszy efekt.

 

Kompleksowe podejście

Oczywiście to, ile kosztuje odtrucie alkoholowe, w największym stopniu zależy właśnie od wykorzystanych preparatów. Te podstawowe zawierają glukozę oraz duże dawki elektrolitów, pozwalające na zapewnienie organizmowi niezbędnej energii oraz przeciwdziałanie objawom odwodnienia. W bardziej rozbudowanych pakietach uwzględnia się poza tym duże dawki witamin, w tym wykazującej się antyoksydacyjnym działaniem witaminy C. Towarzyszą im również specjalnie dobrane leki przeciwwymiotne, przeciwbólowe i uspokajające. Na odtruwaniu organizmu po alkoholu nie warto jednak oszczędzać za wszelką cenę: preparat z ornityną pomoże nie tylko błyskawicznie poczuć się lepiej i odtruć organizm, ale da również szybką ulgę wymęczonej wątrobie oraz układowi nerwowemu. 

Artykuł zewnętrzny