Moto Sfera

Czy powiększony zbiornik paliwa w busie to dobre rozwiązanie?

Czy powiększony zbiornik paliwa w busie to dobre rozwiązanie?

Konieczność natury praktycznej i ekonomicznej, aby zainstalować powiększony zbiornik paliwa, występuje szczególnie wyraźnie wśród pojazdów, które przemierzają długie trasy. Jeżeli Twój samochód jeździ na trasach całej Polski, a już na pewno Europy, to rozsądnie będzie pomyśleć o powiększonym zbiorniku paliwa. Dotyczy to busów i samochodów ciężarowych.

 

Powiększone zbiorniki paliwa do busów

Jeżeli samochód Twojej floty zostanie zaopatrzony w powiększony zbiornik paliwa, będzie to miało bardzo dobre skutki ekonomiczne dla firmy. Po pierwsze samochód z dodatkowym zbiornikiem paliwa nie traci czasu na tankowanie na trasie. Po drugie możesz zatankować pełny zbiornik paliwem, w miejscu, gdzie paliwo jest tanie, a więc zapłacić mniej za paliwo. Innym aspektem tego rozwiązania jest wielka wygoda: wiesz, że paliwa wystarczy na całą drogę, niezależnie od jej długości.

Zbiorniki paliwa do samochodów ciężarowych posiadają różną pojemność. Na podstawie sposobu użytkowania samochodu dobierzemy odpowiedni zbiornik. Możliwe jest zainstalowanie w aucie zbiornika z paliwem nawet na 300 litrów. Nie musimy tłumaczyć, jaki zasięg osiąga taki samochód. Firma, której flota samochodowa w tak dużym stopniu uniezależnia się od stacji paliw - wyłącznie zyskuje.

 

Zbiorniki paliwa do samochodów ciężarowych

Zbiorniki paliwa do samochodów ciężarowych wytwarza się ze specjalnego aluminium. Utwardzone aluminium jest właściwym materiałem do przechowywania paliwa, jest bardzo odporne na uszkodzenia i - co najważniejsze - jest lekkie, dzięki czemu samochód ze zbiornikiem nie traci na swoich osiągach. Nawet jeżeli samochód korzysta ze zbiornika na paliwo o dużym litrażu, czyli zbiornika nieco cięższego, to rachunek ekonomiczny w dłuższym okresie czasu jest korzystny dla właściciela samochodu.

 

Producent zbiorników paliwa - Arhen

Arhen jest uznanym już szeroko i docenianym producentem zbiorników paliwa w świętokrzyskim. Firma specjalizuje się w tego typu produkcji, zatem zdążyła już opracować świetne konstrukcje i wdrożyć swoje rozwiązania dla bardzo wielu swoich klientów. Zbiorniki paliwa produkowane przez Arhen z woj. świętokrzyskiego, posiadają wszelkie atesty i certyfikaty, stanowią wzorowe przykładu udanego produktu, po prostu bardzo dobre dodatkowe zbiorniki paliwa do samochodów ciężarowych.

Tradycje Arhen sięgają roku 1993. Firma produkuje zbiorniki paliwa dla następujących marek samochodów: Mercedes, Toyota, Renault, Peugeot, Opel, Citroen, Fiat, Daf, Iveco, Mitsubishi, Volkswagen, Scania - obsługuje więc z powodzeniem prawie wszystkie busy i samochody ciężarowe na naszych drogach. Zbiorniki mają także przedłużoną gwarancję, zostają sprawdzone przez dostarczeniem przez testery jakości, są gotowe na czas, a firma zapewnia homologację dla zbiorników na terenie całej Unii Europejskiej.

 

Dodatkowy zbiornik paliwa w Twoim samochodzie

Jeżeli tylko posiadasz choćby jeden samochód, który często wybiera się w długie trasy - dodatkowy zbiornik paliwa bardzo się przyda. Gdy mówimy natomiast o firmowej flocie pojazdów, to instalacja dodatkowych zbiorników z paliwem przyniesie naprawdę spore korzyści, także finansowe. Wydaje się więc, że nie ma na co czekać. Spełnienie warunku częstego użytkowania samochodu ciężarowego lub busa na długich trasach jest wystarczającym powodem, aby trochę pomóc swoim finansom, zapewnić sobie wygodniejszą pracę, szybsze przemieszczanie się, zdjąć z głowy wiele kłopotów - i zamontować powiększony zbiornik z paliwem. Wystarczy pomyśleć, że na jednym baku, zatankowanym na taniej stacji paliw, samochód może przejechać ponad 2500 kilometrów - to właśnie skala oszczędności i wygodny praktycznej, jaką oferuje dodatkowy zbiornik paliwa.

Artykuł zewnętrzny