O zdrowiu

Jak poprawić wzrok bez okularów

Jak poprawić wzrok bez okularów?

Z roku na rok, coraz więcej Polaków skarży się na postępującą wadę wzroku. Taka słaba kondycja naszych oczu wynika z codziennych przyzwyczajeń. Coraz więcej czasu spędzamy przed telewizorem, komputerem, telefonem, czy tabletem. Intensywnie naświetlony ekran, w dodatku zbliżony do oka, nie sprzyja utrzymaniu wzroku w zdrowiu. A prognozy na kolejne lata, mają być jeszcze gorsze.

 

Czy wady wzroku polegające na słabszym, niedokładnym widzeniu to zawsze wyrok w postaci konieczności noszenia okularów? Zwykle tak, ale pamiętaj, że jakość wzroku możesz poprawić również soczewkami, znacznie wygodniejszymi w noszeniu. Wielu specjalistów wskazuje także na potrzebę wykonywania domowych, nieinwazyjnych ćwiczeń – najlepiej w trybie codziennym.

 

Soczewki zamiast okularów, dlaczego warto?

Na szybką poprawę wzroku domowymi sposobami, nie masz co liczyć. Najbardziej skutecznym rozwiązaniem będzie zakup soczewek lub okularów. Te drugie nie zawsze dodają twarzy atrakcyjności, a w przypadku niektórych osób są uciążliwe podczas wykonywania codziennych czynności. Dlatego, jeśli żyjesz aktywnie: jeździsz na rowerze, trenujesz na siłowni lub po prostu, chcesz ukryć konieczność poprawy wzroku to zamień okulary na soczewki. Ich zakładanie oraz ściąganie jest banalnie proste, a po wysłuchaniu wszystkich porad specjalisty, z pewnością poradzisz sobie z ich codziennym użytkowaniem. Więcej informacji o soczewkach, zaczerpniesz tutaj: https://mojepierwszesoczewki.pl/

 

Domowe sposoby na poprawę wzroku – ćwicz każdego dnia!

Aby zapewnić oczom zdrowie i lepszą kondycję, warto cyklicznie powtarzać podstawowe ćwiczenia. Możesz np. przez około 30 minut patrzeć w dal – znajdź w plenerze jakiś przedmiot i wpatruj się w niego. To dobre ćwiczenie na wzrok, ale również niezwykle relaksujące.

W drugiej propozycji ćwiczenia usiądź wygodnie i zamknij jedno oko. Drugim, patrz na swój palec, a następnie spójrz w dal. To ćwiczenie należy powtórzyć na każdym oku, najlepiej wiele razy.

Trzecie ćwiczenie, nie tylko wpłynie na zdrowie twoich oczu, ale również rozrusza kręgi szyjne. Poruszaj głową w górę i w dół – patrz na zmianę raz w sufit, raz w podłogę.

 

Ciesz się zdrowym wzrokiem, jak najdłużej!

I dlatego, zamiast wybierać domową rozrywkę z udziałem telewizora lub komputera, pójdź na spacer lub na przejażdżkę rowerem. Świeże powietrze oraz zdrowy styl życia mają wpływ nie tylko na kondycję ciała, ale również wzroku. Im mniej technologii, tym wzrok pozostanie w lepszym zdrowiu na długie lata. Pamiętaj, że oczy masz jedne na całe życie! Dbaj o nie, nie tylko od święta!

Artykuł zewnętrzny