Żyć Dobrze

Jaką ładowarkę wybrać do iPada?

Jaką ładowarkę wybrać do iPada?

Apple iPad to niekwestionowany lider na rynku. Zachwyca swoim designem, a także funkcjonalnością. Dzięki świetnym podzespołom doskonale sprawdza się jako narzędzie pracy. Jeżeli planujesz jego zakup, to poza samym tabletem, koniecznie zainwestuj w ładowarkę. Jaką ładowarkę wybrać do iPada?

 

Ładowarka do iPada – jaką wybrać?

Sprzęt z logo nadgryzionego jabłuszka wyróżnia się na tle konkurencji autorskim złączem Lightning. Z kolei najnowsze modele otrzymały uniwersalne złącze USB-C. Wiele osób, które posiada iPhone'a i iPada, zastanawia się nad tym, czy oba urządzenia można ładować tą samą ładowarką. Dylemat ten wiąże się z mocą baterii, a także zapotrzebowaniem energetycznym konkretnego sprzęty. Nie trzeba nikogo przekonywać, że smartfon ma inną pojemność baterii od tabletu. Producent zapewnia, że iPada można ładować zasilaczem USB od Apple o mocy 10W oraz 12W, tak samo, jak w przypadku iPhone'a, iPoda czy zegarka Apple Watch. Jaką ładowarkę do iPada wybrać? Oczywiście zależy to od tego, jaki model tabletu posiadasz. Niektóre modele, takie jak iPad Pro, umożliwiają korzystanie z funkcji szybkiego ładowania, a inne nie. Warto również wiedzieć, jaki zasilacz i o jakiej mocy, dołączony jest do zestawu. Przykładowo, zasilacz o mocy 10 W znajdziesz w iPadzie Air 2, Air, mini 2, mini 3, mini 4 oraz iPadzie 2. Z kolei zasilacz USB o mocy 12 W dołączono m.in. do iPada 5., 6. i 7 generacji, iPada mini 5. generacji, iPada Air 3 generacji czy iPada Pro 1. i 2. generacji. Z kolei zasilacz YSB-C o mocy 18 W pasuje do iPada Pro 12,9-cala 4. generacji, iPada Pro 12,9-cala 3. generacji, iPada Pro 11-cali. Z kolei zasilacz o mocy 20 W dedykowany jest do iPada mini 6. generacji, iPada 9 generacji, iPada Air 4 generacji, iPada Pro 11 cala 3. generacji oraz iPada Pro 12,9 cala 5. generacji.

 

Zasilacz Apple USB-C o mocy 20 W

Jeżeli masz iPada, to koniecznie zaopatrz się w ładowarkę USB-C o mocy 20 W. Zaprojektowano ją z myślą o ładowaniu najnowszych urządzeń Apple, które wykorzystują funkcję Fast Charning, czyli szybkie ładowanie. Specjalny układ Power Delivery jest w stanie dostosować szybkość ładowania tak, aby zapewnić najkrótszy czas ładowania, ale jednocześnie nie uszkodzić baterii. Za pomocą ładowarki naładujesz również starsze urządzenia, które nie zostały wyposażone w funkcję szybkiego ładowania. Co więcej, naładujesz nią nie tylko iPada, ale również iPhone'a. Sam produkt jest kompaktowych rozmiarów, a więc zmieści się w torbie, plecaku czy kieszeni kurtki.

 

Ładowarka samochodowa

Ładowarka samochodowa to niezbędny dodatek każdego kierowcy. Warto mieć ją zawsze i zabrać ze sobą w podróż.

Warto wybrać model, który wyposażono w technologię Power Delivery. Dzięki temu ładowarka dostosowuje moc w porcie USB typu C do maksymalnej danego urządzenia. Dzięki temu masz pewność, że zachowana zostanie najlepsza kondycja baterii, a jednocześnie nie uszkodzą się podzespoły. Jeżeli masz iPada z funkcją szybkiego ładowania, to wybierz ładowarkę, która obsługuje funkcję Fast Charning. Dzięki temu naładujesz baterię do 50% w zaledwie 30 minut.

Więcej informacji znajdziesz na https://idream.pl/ipad/zasilanie-inne-akcesoria.html

Artykuł zewnętrzny