Żyć Dobrze

Kitesurfing na Helu

Kitesurfing na Helu to twoje marzenie? Podejmij wyzwanie!

Kursy kitesurfingu na Półwyspie Helskim to propozycja aktywnego spędzenia czasu. Lato w pełni, słońce delikatnie oświetla twarz, a nadmorska bryza sprawia, że nie chcemy schodzić z plaży. Wystarczy wybrać, która szkoła kitesurfingu będzie dla nas odpowiednia i sprosta wymaganiom.

 

Kiedy obozy kitesurfingowe są już wybrane można rozpocząć przygodę. Nawet jeśli nie jesteśmy miłośnikami sportów wodnych, dobra szkoła kitesurfingu oraz urokliwy półwysep helski, z pewnością to zmienią.

 

Szkolenie kitesurfing hel i okolice

Kurs kitesurfingu wymaga odrobiny odwagi i samozaparcia. Szkolenie kitesurfing hel jest świetnym pomysłem zarówno dla dzieci, jak i dorosłych. Wybierając kursy kitesurfingu warto zwrócić uwagę na kilka elementów. Po pierwsze sporty wodne wymagają profesjonalnej i wykształconej kadry. Instruktorzy kitesurfingu powinni posiadać uprawnienia PZKite – Polskiego Związku Kitesurfingu oraz IKO – International Kitesurfing Organization. Opieka licencjonowanego instruktora sprawi, że zabawa będzie bezpieczna i profesjonalna.

Po drugie profesjonalna szkoła korzysta z nowoczesnych rozwiązań służących do radiowej komunikacji z kursantem. To niezmiernie ważny element służący bezpieczeństwu podczas kursu. Po trzecie sprzęt. Każdy z kursantów powinien otrzymać piankę, kask, trapez kamizelkę oraz opiekę instruktora. To obowiązkowy zestaw na każdym poziomie zaawansowania. Szkolenie kitesurfing hel to profesjonalne podejście i wieloletnie doświadczenie.

 

Kursy kitesurfingu dla początkujących

Jeśli dopiero zaczynamy swoją sportową przygodę powinniśmy wybrać początkujący kurs windsurfingu. Jest on podzielony na cztery etapy. Każdy z nich zajmuje około pięciu godzin. Jest to czas ruchomy bowiem uzależniony od indywidualnych predyspozycji. Ilość godzin niezbędna do opanowania wszystkich elementów na danym etapie zależy od człowieka, jego predyspozycji i chłonności wiedzy.

Tutaj pośpiech nie jest bynajmniej wskazany. Dla osób, które chcą iść swoim tempem, sprawdzą się indywidualne kursy trwające około ośmiu godzin. Jedni potrzebują więcej czasu, innym pójdzie znacznie szybciej. Najważniejszy jest tutaj ostateczny efekt i bezpieczeństwo na każdym etapie nauki. Kurs podstawowy to omówienie kierunków wiatru, zrozumienie teorii okna wiatrowego, rozkładanie i składanie sprzętu oraz poznanie wszystkich zasad bezpieczeństwa. Jeśli nauczymy się pływać w obu kierunkach, oraz uzyskamy pełną samodzielność na wodzie, czas wejść na wyższy poziom.

 

Poziom drugi dla tych, którzy podstawy kitesurfingowe mają w małym palcu

Kurs dla początkujących uczy wszelkich podstaw. Budowa sprzętu kite, asekurowanie przy startowaniu i lądowaniu latawca, podstawy Kitesurfingowego Prawa Drogi. Nauka podstaw umożliwia wejście na kolejny etap. Poziom drugi skupia się na startowaniu latawca przy wsparciu asystenta. Doskonalona jest praca w wodzie z latawcem pompowanym, utrzymywanie pozycji stojącej i oczywiście zakładanie deski w wodzie. Na tym etapie praktykuje się również awaryjne zwijanie latawca w wodzie. Warto pamiętać, że każdy stopień kursu to zupełnie inny poziom wtajemniczenia. Nie ma tutaj drogi na skróty, ale ciężką pracą i zaangażowaniem, można osiągnąć naprawdę wiele.

 

Pokazowe kursy kitesurfingu

Każda dobra szkoła kitesurfingu organizuje kursy pokazowe. Jeszcze przed rozpoczęciem sezonu, można przyjść, popatrzyć i złapać przysłowiowego bakcyla. Kadra instruktorska prowadzi pokazowe kursy, korzystając z najnowszego sprzętu. Prezentuje jak ciekawe i efektywne mogą być kursy. Instruktorzy podpowiedzą, czego się nauczymy i jak będzie wyglądał ten proces.

Artykuł zewnętrzny