Żyć Dobrze

Magia bukietu kwiatów

Magia bukietu kwiatów

Podczas gdy mężczyźni łakną seksu, kobiety tęsknią do romantyzmu. Nawet zdroworozsądkowa, zorientowana na realne cele, przebojowa kobieta-szef przykłada wielką wagę do romantyzmu. Romantyzm ma dla kobiet magiczne znaczenie. Rok w rok kobiety wydają miliardy dolarów na romanse.

 

Aby zaspokoić kobiecą potrzebę romantyzmu, mężczyzna musi najpierw zrozumieć, czym jest romantyzm. Dawanie jej kwiatów i małych prezencików, noce w świetle księżyca, spontaniczne decyzje, zaproszenia do restauracji - wszystko to czar romantyzmu. Nie chodzi o to, że mężczyźni są niechętni stwarzaniu romantycznej atmosfery.

Mężczyzna po prostu nie pojmuje, dlaczego to jest takie ważne.

Na początku jest romantyczny, aby pokazać ukochanej, że dla niego jest kimś wyjątkowym, ale po dłuższym czasie nie rozumie, dlaczego musi wciąż zachowywać się romantycznie. Zapewne gdyby był świadkiem, jak jego ojciec był romantyczny względem jego matki, nie musiałby tej umiejętności dopiero się uczyć.

Kupowanie kwiatów dla żony pozwala zrozumieć wagę wszelkich romantycznych gestów. Aby się czuć romantycznie, kobieta nie chce sama kupować sobie kwiatów. Pragnie, by zrobił to jej ukochany. Ona nawet nie chce go o to prosić. Jeśli musi prosić, to nie jest romantyczne. Jeśli on z własnej woli kupuje dla niej bukiet kwiatów, daje znak, że zależy mu na niej i że rozumie jej potrzeby.

Tego rodzaju znaki są bardzo istotnym elementem romantyzmu. Kobieta nie chce rośliny w doniczce, ale cięte kwiaty, które zwiędną za pięć dni. Dlaczego cięte kwiaty? Żeby za pięć dni mężczyzna mógł znowu udowodnić miłość do niej, przynosząc nowy bukiet!

Kupienie rośliny doniczkowej nie jest romantyczne. To kolejna rzecz, o którą kobieta będzie musiała dbać.

Kiedy mężczyzna planuje wspólne wyjście, załatwia bilety, występuje w roli szofera i dba o wszystkie drobne szczegóły - to jest romantyzm. Kiedy mężczyzna bierze na siebie starania o takie rzeczy, kobieta może się zrelaksować w poczuciu, że ktoś się o nią troszczy. Dla niej to są jakby mini-wakacje, pomagające jej powrócić do kobiecości.

Romantyczne chwile są szczególnie pomocne dla kobiet, którym niełatwo przychodzi dzielenie się własnymi uczuciami. Na romantycznej randce nie musi mówić o swych uczuciach, ale czuje się uznawana, podziwiana, rozumiana i wspierana.

Romantyczne zachowanie mężczyzny mówi jej, że on ją afirmuje i, uprzedzając jej potrzeby, sygnalizuje, że ją rozumie i szanuje. Tego rodzaju działania dają kobiecie tego samego rodzaju wsparcie co rozmowa. W obu przypadkach ma poczucie, że została wysłuchana.

Dlaczego romantyzm jest ważny

Romantyzm jest obecnie tak ważny, ponieważ pomaga kobiecie powrócić do jej kobiecości. Przez większą część dnia kobieta wykonuje tradycyjnie męskie zajęcia, które wymagają, by "przesunęła" się bardziej ku męskiemu pierwiastkowi. Aby poczuć ulgę, kobieta potrzebuje pomocy partnera, by powrócić do swej kobiecości. Romantyzm wyraźnie lokalizuje kobietę w tej kobiecej roli jako kogoś wyjątkowego i otaczanego opieką. Kiedy mężczyzna z pasją koncentruje się na zaspokajaniu jej potrzeb, kobieta jest w stanie wyzbyć się swej skłonności do opiekowania się innymi. Aby jednak romantyzm pozostał żywy, bezwzględnie potrzebne jest jeszcze dobre porozumienie.

Słuchaj więc swojej kobiety, rozmawiaj z nią, przytulaj i ... kup w końcu ten bukiet kwiatów.