Intymność

Męska depilacja intymna

Męska depilacja intymna

Mężczyźni coraz chętniej sięgają po zabiegi depilacji laserowej, które niegdyś były uznawane za usługę skierowaną głównie dla kobiet.

 

Zmieniają się kanony męskiej urody i sposoby dbania o swoje ciało. Podejście do męskiej depilacji także uległo radykalnym zmianom. Dziś zadbany mężczyzna, chce mieć nie tylko gładkie pachy, a także okolice intymne. Sprzyja to higienie - na wydepilowaną skórę znacznie lepiej działają antyperspiranty, co więcej istotne są także względy estetyczne. Dzięki depilacji laserowej bardzo łatwo jest osiągnąć trwały efekt gładkiej skóry.

 

Depilacja laserowa okolic intymnych

Depilacja laserowa okolic intymnych pozwala raz na zawsze uporać się z problemem niechcianego owłosienia. Laser wykorzystywany przy depilacji intymnej działa powierzchowniowo. Wiązka promieni przenika przez skórę do mieszka włosowego, co już bezpowrotnie niszczy cebulkę włosa. Tym samym laser działa na melaninę (barwnik włosa). Wystarczy koło 3-4 zabiegów w odstępach 4-9 tygodni, by trwale pozbyć się niechcianych włosów. Czasami konieczne jest przeprowadzenie większej ilości zabiegów, jednak to wszystko zależy od konkretnego przypadku. Szacuje się, że przy pierwszym zabiegu i ciemnych włosach usuniętych jest już do 60% włosów, a przy drugim 92%. Depilacja laserowa bikini męskie to coraz popularniejsza usługa, która zyskuje liczne grono zwolenników.

 

Dlaczego warto?

Męska depilacja intymna to doskonały sposób na zadbanie o swój wygląd i dobre samopoczucie. Dzięki gładkim okolicom krocza zyskasz pewność siebie w każdej sytuacji. Ten rodzaj depilacji pozytywnie wpływa także na życie intymne. Depilacja okolic intymnych jest również świetnym sposobem dbałości o higienę. Całkowite usunięcie włosków z okolic intymnych sprawia, że skóra mniej się poci, co jest szczególnie ważne dla osób, które uprawiają regularną aktywność fizyczną.

 

Depilacja laserowa - przed i po

Przed pierwszą depilacją laserową należy udać się na konsultację. W czasie konsultacji jest przeprowadzany wywiad, a także zostaje wykonana próba laserowa. Dzięki temu specjalista z łatwością określi odpowiednią dawkę. Zazwyczaj pierwszy zabieg odbywa się zaraz po konsultacji, jednak gdy pojawiają się jakiekolwiek wątpliwości należy odczekać kilka dni.

Po depilacji laserowej może utrzymywać się podrażnienie skóry. Wszystko zależy od stopnia wrażliwości skóry. Często występuje rumień bądź obrzęk okołomieszkowy, który w większości przypadków znika po kilku dniach. Przy bardzo nadwrażliwej skórze może on się utrzymać kilka tygodni.

Mężczyźni coraz chętniej sięgają po depilacje laserową. Nic dziwnego, to wygoda, komfort i oszczędność czasu. Warto zadbać o swój wygląd i skorzystać z depilacji laserowej w celu pozbycia się owłosienia, by zadbać o swój wygląd, jak i dobre samopoczucie!

Artykuł zewnętrzny