Żyć Dobrze

Odpowiednia dieta sposobem na powrót do formy po kwarantannie

Odpowiednia dieta sposobem na powrót do formy po kwarantannie

Obniżenie aktywności i ciągła bliskość kuchni zdecydowanie nie sprzyjały zachowaniu smukłej sylwetki w trakcie kwarantanny. Teraz, gdy możemy już wychodzić na zewnątrz, pozostaje zadbać o odpowiednią dietę. Sprawdź, jak to zrobić!

 

Zrezygnuj z wysokoprzetworzonej żywności

Słodycze, przekąski, fast foody – to wszystko stoi na drodze do uzyskania lub utrzymania szczupłej sylwetki. Chociaż jedzone w małych ilościach nie przyniosą dużej szkody, słodkie i słone smakołyki kuszą, by jeść je bez umiaru. Z tego względu lepiej jest na czas odchudzania zrezygnować z ich kupowania i nie pozwolić na poddanie się pokusie.

 

Zbilansowane posiłki

Nie musisz jednak całkowicie eliminować ze swojej diety cukru i tłuszczów. Odpowiednio zrównoważona dieta sprawi, że łatwiej będzie Ci ją utrzymać. Dlatego planując dietetyczne posiłki, zadbaj nie tylko o to, by zawierały wiele różnych witamin, minerałów czy błonnik, ale także o to, by uwzględniały produkty zawierające zdrowe tłuszcze oraz cukry złożone. Warto również poszukać przepisów na zdrowsze alternatywy ulubionych przekąsek, bez których wyjątkowo trudno Ci się obyć.

 

Dieta do domu

Jeżeli uważasz, że rozplanowanie dietetycznych posiłków i powstrzymywanie się od podjadania sprawi Ci trudność, dobrym rozwiązaniem może okazać się dieta pudełkowa. Catering dietetyczny w Warszawie i innych polskich miastach staje się coraz bardziej popularny, a jego oferta stale rośnie. Odwiedź stronę jednej z firm oferujących tego typu rozwiązanie – Lightbox.pl – i sprawdź, która propozycja diety najlepiej pomoże Ci w powrocie do formy.

Chociaż okres kwarantanny mógł w tym roku nieco pokrzyżować Twoje plany na uzyskanie wakacyjnej sylwetki, istnieje wiele sposobów na to, by powrócić na drogę do zaplanowanego celu. Wystarczy, że zaczniesz wprowadzać stopniowe zmiany już dziś!

Artykuł zewnętrzny