O zdrowiu

Jak opóźnić wytrysk

Jak opóźnić wytrysk

O przedwczesnym wytrysku pisaliśmy już wielokrotnie. Podawane były przyczyny, sposoby na jego opóźnianie itp. Jak się jednak okazuje, są wśród nas tacy, którzy potrzebują pomocy lekarza specjalisty. I nie czarujmy się - tak trzeba zrobić gdy już wszystkie inne drogi zawiodły. Nie obawiaj się wizyty u seksuologa. Może się bowiem okazać, że w końcu zaczniesz normalne życie seksualne, a jak wiadomo, przekłada się to na wszystkie inne elementy naszego życia.

 

Jakiego postępowania możesz oczekiwać od lekarza seksuologa?

Zwykle na początku lekarz stosuje wywiad, który ma na celu ujawnienie psychogennej przyczyny zaburzenia. Wywiad zwykle zaczyna się od pytań: od kiedy występuje zaburzenie? czy zawsze? jak częste są stosunki? itp. Ponadto lekarz może przeprowadzić badanie odruchu nosidłowego, opuszkowo-jamistego.

W uzasadnionych przypadkach badanie może być poszerzone. Badanie poszerzone obejmuje również badanie neurologiczne, badanie przewodnictwa w nerwie sromowym.

Proponowany obecnie standard leczenia przedwczesnego wytrysku obejmuje głównie farmakoterapię, czyli mówiąc najprościej - leczenie farmaceutykami.

Średnio po 4 - 6 tygodniach leczenia odpowiednimi lekami czas trwania stosunku wydłuża się o 2 - 3 minuty u większości leczonych, a u 1/3 pacjentów nawet do 5 minut i więcej. Leki wydawane są z przepisu lekarza i mogą być stosowane tylko w zaleconych przez niego dawkach i pod jego nadzorem. Pamiętaj, że samodzielne eksperymentowanie w tej materii może ci bardzo zaszkodzić.

 

opoznic wytrysk

 

Zapewne na początek lekarz przepisze ci leki takie jak np. Klomipramina czy Fluoksetyna, maści czy żele czasowo znieczulające żołądź członka oraz zaleci metody treningowe z udziałem partnerki.

W przypadkach trwale zakodowanego, nieprawidłowego odruchu wytrysku nasienia stosuje się również iniekcje w ciała jamiste członka. Mężczyzna, po uprzednim badaniu i nauce, bezpośrednio przed stosunkiem robi sobie sam iniekcję z prostaglandyny w ciała jamiste członka. Dzięki temu erekcja członka trwa długo. Na początku leczenia wytryski nadal pojawiają się wcześnie, ale erekcja członka utrzymuje się i stosunek jest kontynuowany. Po pewnym czasie wytrysk zaczyna się opóźniać.

Kolejny sposób to leczenie znanymi już wszystkim preparatami sildenafilu, czyli na przykład Viagrą. Działanie jest podobne jak w poprzednim rozwiązaniu, ale po wytrysku erekcja członka czasem przejściowo zmniejsza się lub zanika, a następnie powraca.

W treningu mięśni zwieraczy stosuje się elektroterapię, fizjokinezyterapię i biofeedback. Leczenie przebiega w specjalistycznym gabinecie, dysponującym odpowiednią aparaturą. Średnio wykonuje się kilkanaście zabiegów, w niewielkich odstępach - codziennie lub 3-4 razy tygodniowo.

Neurotomia natomiast polega na przecięciu jednej gałązki nerwowej. Zaleca się ją wyłącznie w wybranych sytuacjach.

 

Podejdźmy do tego w ten sposób: nie ma rzeczy niemożliwych

Z problemem przedwczesnego wytrysku też można sobie poradzić, ale najważniejsze to chcieć i w tym kierunku podjąć działania. Załamanie się i zaniechanie nie jest rozwiązaniem.