Intymność

Prezerwatywy – kompendium wiedzy

Prezerwatywy – kompendium wiedzy

Jedna z najpopularniejszych odmian antykoncepcji, dająca niemal stuprocentową gwarancję niezajścia w ciążę – prezerwatywy – stanowić będzie temat niniejszego wirtualnego informatora. Przedstawimy najważniejsze wiadomości z zakresu tego, jakie są aktualnie odmiany prezerwatyw oraz pod jakim kątem są one zróżnicowane.

 

Różny rozmiar

Podstawowy czynnik wpływający na podział prezerwatyw na różnorodne rodzaje to ich rozmiar. Zarówno w standardowych aptekach, drogeriach, supermarketach, jak i w sklepach działających online typu Venus, przewija się cała masa wielorakich wyrobów od renomowanych marek, które cechują się długością 180 milimetrów i szerokością 53 milimetrów. Istotne jest jednak, aby nabywając prezerwatywy dostosować je nie tyle do standardowej rozmiarówki, co zwłaszcza do wymiarów penisa – za wąska będzie uwierać i może pęknąć, z kolei zbyt szeroka grozi zsunięciem się w trakcie stosunku.

 

Wiele opcji

Biorąc pod uwagę szereg różnorodnych prezerwatyw, jakie są dostępne na rynku, należy dostrzec, iż cechą je wyróżniającą jest rozmaitość materiałów, z jakich są robione. Można także mówić o wyszczególnieniu rozlicznych kolorów, smaków, a także kształtów. Dodatkowo, nie stanowi dziś trudności nabywanie prezerwatyw nawilżanych, czy rozgrzewających, supercienkich oraz z wypustkami. Wszystkie z nich można po atrakcyjnych cenach nabyć na stronie sklepu Venus.

 

Kilka odmian

Wśród najpowszechniejszych rodzajów prezerwatyw wyróżnia się te robione z lateksu. Są one chyba najpopularniejsze na rynku, a jako lateks rozumie się w tym wypadku naturalny kauczuk. Ich zaletami zdecydowanie okazuje się rozciągliwość oraz nieprzepuszczalność. Mają jednakże swoje wady – lateks jest gruby, a przez to może wpływać na nieprzyjemny dyskomfort odczuwany w trakcie seksu, zmniejszając doznania panów. Co więcej, spora grupa mężczyzn jest uczulona na surowiec, o którym mowa, co uniemożliwia im wybór takich wyrobów. Dla cierpiących na alergię na lateks, jest mnóstwo innych opcji, w tym nielateksowe prezerwatywy robione z polizoprenu czy też syntetycznej żywicy AT-10. Ich walorem jest zwłaszcza cieniutka warstewka materiału, z jakiego są wykonane. W konsekwencji tego, po dotknięciu można stwierdzić, iż są na tyle miękkie i gładkie, iż do złudzenia przypominają skórę. Szeroką gamę prezerwatyw dla alergików proponuje sklep Venus, o jakim wspomnieliśmy we wcześniejszych fragmentach.

Artykuł zewnętrzny