Żyć Dobrze

Przeszczep włosów - skuteczna metoda w walce z łysieniem

Przeszczep włosów - skuteczna metoda w walce z łysieniem

Łysienie jest problemem, który dotyka wiele osób. Na szczęście obecna medycyna pozwala nam z nim walczyć skuteczniej niż kiedykolwiek. Przeszczep włosów to zabieg, dzięki któremu można całkowicie odbudować swą fryzurę. Na czym polega? Jaki efekt zapewnia przeszczep włosów?

 

Technologia nieustannie otwiera przed nami coraz to nowsze drzwi. To między innymi dzięki temu właśnie, w ostatnich dziesięcioleciach nastąpił największy postęp medyczny w naszych dziejach. Obecny poziom medycyny jest na tyle wysoki, że pozwala nam na rzeczy, które dawniej byłyby nie do pomyślenia. Na szczególną uwagę zasługuje rozwinięcie dziedziny, jaką jest medycyna estetyczna. To absolutna rewolucja, dzięki której ludzie na całym świecie mogą pozbyć się swych wizualnych wad wrodzonych, lub po prostu poprawić swój wygląd, a przy tym także pożegnać się z kompleksami. Dziś pod lupę weźmiemy zabieg przeszczepiania włosów. Ma on za zadanie wyeliminować skutki łysienia, czyli jednego z najczęściej występujących i jednocześnie najbardziej wstydliwych problemów estetycznych. Jak przeprowadza się przeszczep włosów i jaki jest jego efekt?

 

Przeszczep włosów — na czym polega?

Przeszczep włosów to doskonałe rozwiązanie dla osób, które chciałyby pożegnać się z łysiną. W wielu przypadkach inne metody po prostu się nie sprawdzają. Transplantacja gwarantuje natomiast pełną skuteczność. Przeszczep włosów wykonuje się na różnych partiach ciała. Najczęściej oczywiście jest to głowa lub jej partie. Z powodzeniem można jednak dokonać także przeszczepu brwi, rzęs, czy włosów na klatce piersiowej.

Transplantacja włosów to metoda polegająca na przeszczepieniu mieszków z tylnych oraz bocznych partii głowy na strefy objęte problemem łysienia. Zazwyczaj są to oczywiście zakola oraz czubek głowy, co jest charakterystyczne dla androgenicznej utraty włosów. Miejsca poboru mieszków, zostają następnie zszyte. W wyniku tego powstać może niewielka blizna, która będzie oczywiście niewidoczna, gdyż przykryją ją włosy.

Bardzo ważne jest odpowiednie rozmieszczenie przeszczepów na strefach objętych łysieniem. W tym celu bezpośrednio przed zabiegiem lekarz ustala nową linię włosów. Może ona odpowiadać na przykład naszej naturalnej. Najważniejsze, by nie wyglądała ona sztucznie. Dzięki temu efekt będzie doskonały. Wszystkie szczegóły dotyczące ilości przeszczepów oraz ich rozmieszczenia, ustalane i dopasowywane są indywidualnie.

 

Ile kosztuje przeszczep włosów?

O przeszczepie włosów marzy wiele osób. Łysienie bardzo często jest bowiem powodem utraty pewności siebie, przez co powoduje liczne kompleksy. Zabieg ten cieszy się niezwykłą popularnością wśród celebrytów na całym świecie. Czy jednak każdy może sobie na niego pozwolić? Cena przeszczepu włosów jest zależna od wielu czynników. Przez to też niemożliwe jest podanie konkretnej kwoty. Zazwyczaj liczy się tu ilość zużytych przeszczepów. Tym samym nietrudno dojść do wniosku, że cenę zabiegu warunkuje właściwie wielkość ubytku, jaki chcemy uzupełnić. Koszt przeszczepu włosów w renomowanej klinice wynosi średnio od około 5 do 30 tysięcy złotych.

 

Przeszczep włosów — wskazania do zabiegu

Przeszczep włosów jest zabiegiem, któremu pacjent poddaje się całkowicie dobrowolnie. Transplantacja mieszków wykonywana jest bowiem jedynie w celach estetycznych. Nie zmienia to jednak faktu, że w rezultacie ma ona wpływ także na wiele innych aspektów, chociażby takich jak lepsze samopoczucie, czy wzrost pewności siebie.

Transplantacja włosów jest metodą, którą stosuje się w celu eliminacji łysiny występującej z różnych przyczyn. Najczęściej do klinik zgłaszają się pacjenci zmagający się z utratą włosów androgeniczną, plackowatą, a także spowodowaną czynnikami zewnętrznymi.

 

Czy przeszczep włosów jest bolesny?

Zabieg transplantacji włosów wykonuje się pod miejscowym znieczuleniem. Tym samym nie jest on bolesny dla pacjenta. Oczywiście można odczuwać przy nim lekki dyskomfort, jednak nie jest to ból. Dolegliwości takie mogą natomiast pojawiać się na etapie gojenia się ran, czyli przez pierwsze dwa tygodnie od wykonania zabiegu. Nie musimy się jednak martwić, gdyż lekarz zawsze przepisuje odpowiednie środki przeciwbólowe, a także preparaty do stosowania miejscowego.

 

Przeszczep włosów — efekty

Zabieg, jakim jest przeszczep włosów, jest obecnie najbardziej efektywną metodą eliminacji łysiny. Przede wszystkim, zapewnia on bardzo naturalny i pewny efekt. Oczywiście, jak w przypadku większości tego typu zabiegów, na finalny jego rezultat trzeba nieco poczekać. Po kilkunastu dniach po zabiegu przeszczepione włoski wypadną, pozostawiając po sobie jednak zdrowe mieszki. To z nich właśnie rosnąć będą naturalnym rytmem nasze nowe, stałe włosy. Potrwać to może jednak nawet kilka miesięcy. W tym czasie kolejne włoski będą jednak coraz silniejsze.

Przeszczep włosów to zabieg, który właśnie dzięki swym imponującym efektom, zyskuje coraz większą popularność. Warto z niego skorzystać, jeśli łysienie ma wpływ na naszą samoocenę oraz sprawia nam dyskomfort estetyczny. Już jeden zabieg pomoże odzyskać nam piękną fryzurę.

 

Artykuł zewnętrzny